Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Суспільство » Благодійний фонд «Єдність» за майбутнє»: 20 років допомоги і підтримки

Благодійний фонд «Єдність» за майбутнє»: 20 років допомоги і підтримки

Благодійний фонд «Єдність» за майбутнє»: 20 років допомоги і підтримки

Керівниця фонду Благодійного фонду «Єдність» за майбутнє», Тамара Огородова

Благодійний фонд «Єдність за майбутнє», заснований у Запоріжжі 20 років тому, пройшов довгий шлях допомоги та підтримки громадян. Останні шість років фонд активно працює над розвитком громадянського суспільства. Однак, із початком війни у 2014 році, діяльність фонду набула нового напряму — допомога сім’ям, постраждалим від військових дій.

Про роботу Благодійного фонду «Єдність» за майбутнє» та «Ротарі клуб-Запоріжжя» журналісти Inform.zp.ua спілкувались із керівницею фонду, Тамарою Огородовою.

Допомога в зоні конфлікту

З початком бойових дій на Донбасі, благодійники почали працювати в Донецькій та Луганській областях, надаючи допомогу тим громадам, які першими постраждали від конфлікту. Проекти підтримки були у співпраці із міжнародними фондами. Вони давали гроші, а фонд розподіляв їх між людьми, які цього потребували. Цей досвід став у нагоді під час повномасштабного вторгнення 2022 року, коли фонд розширив свою діяльність на інші області України, допомагаючи сім’ям у кризовому стані.

Завдяки підтримці міжнародних донорів, таких як Естонська Рада у справах біженців, фонд «Єдність за майбутнє» навесні 2022 року зміг надавати фінансову допомогу в 12 областях України, зокрема в Київській, Чернігівській, Сумській, Харківській, Донецькій, Луганській, Запорізькій, Херсонській, Миколаївській та Одеській областях.

Гуманітарна допомога
Гуманітарна допомога
Гуманітарна допомога
Гуманітарна допомога

Масштабна фінансова підтримка

Завдяки Гуманітарному фонду для України, структурному підрозділу ООН, фонд надавав багатоцільову грошову допомогу українцям. Протягом 2022-2023 років фінансову підтримку отримали близько 60 000 сімей, що становить близько 200 000 осіб. З початку допомога складала 2 200 грн на особу на місяць, а з 2023 року сума зросла до 3 600 грн на особу на місяць. Фонд надає саме грошову допомогу, і кошти відразу попадають на картки людям. Сама людина вирішує куди і як витратити ці кошти. До того ж фонд відразу зараховує допомогу на три місяці, тому суми допомоги відчутні. Для прикладу сімʼя із пʼяти людей може одноразово отримати до 54 000 грн.

Хто може отримати допомогу

Фонд починає проєкт для Запорізької області. Допомогу можуть отримати сім’ї з дітьми до 18 років, які знаходяться у складних життєвих обставинах або постраждали від війни. Це внутрішньо переміщені особи, батьки та опікуни, сім’ї з дітьми з інвалідністю, родини, де один або двоє батьків мають інвалідність, та інші вразливі категорії населення.

Для отримання допомоги спочатку треба заповнити анкету на сайті фонду. Після розгляду анкети із відібраними людьми проводять додаткові консультації. Важливою умовою отримання коштів – є документальне підтвердження фінансового стану. Після розгляду анкети, консультування та збору документів фонд вирішує чи надавати допомогу чи ні. Всі затверджені кандидати одразу отримують кошти за три місяці на всіх членів родини. Як правило отримати допомогу родина може один раз, протягом дії проекту.

Підготовка до зими та гуманітарна допомога

Фонд також надавав допомогу на підготовку до зими разом з Міжнародним комітетом порятунку. Люди в селах отримували допомогу на придбання палива та дров у Широківській, Білінківській, Вільнянській та Миколаївській громадах, Запорізької області.

У 2022 році фонд отримав близько 4 000 спальних мішків від Міжнародного комітету порятунку для вимушених переселенців. Людям, які ночували в школах та дитячих садочках на полу, вони стали у нагоді.

Продуктові набори від "Ротарі" Клубу
Продуктові набори від “Ротарі” Клубу

Соціальне партнерство

Комплексна допомога від «Єдність за майбутнє» включає не лише фінансову підтримку, а й психологічну та юридичну допомогу, арттерапію для дітей. Фонд підписує меморандуми з громадами для спільної реалізації проєктів, проводить верифікацію документів і організовує підтримку на місцях.

Передача автомобіля швидкої допомоги для громади
Передача автомобіля швидкої допомоги для громади

На сайті фонду розміщений телефон кол-центру +38-067-106-53-40 (працює в робочі дні з 09.00 до 14.00, технічна перерва з 11.30 до 12.00), де можна отримати інформацію про проєкти фонду та допомогу в заповненні анкет. Фонд також активно взаємодіє з громадянами через Facebook та електронну пошту.

Сторінки у соцмережах:


Читайте також інші статті в рамках проекту «Сила волонтерства» про волонетріські ініціативи, які формують громадську єдність в Запоріжжі:


Ця публікація здійснена за підтримки Фонду “Партнерство задля стійкості України”, який фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії та Швеції. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю редакції Inform.zp.ua і не обов’язково відображає позицію Фонду та/або його фінансових партнерів.