Громадська організація «Простір відновлення «Rozkvitaj.ua» працює у Запоріжжі півтора роки. Це частина великої мережі “Центрів турботи “We care centers”, які мають свої представництва у 17 містах України, переважно на заході країні. Центр у Запоріжжі – це відкритий простір для зустрічей, освітніх проєктів, проведення святкових подій та допомоги жителям міста.
«Ми з чоловіком Миколою декілька років навчалися в Інституті лідерства, управління та коучингу у Львові. Керівництво інституту знало, що ми – із Запоріжжя, прифронтового міста. Тому запропонували відкрити центр мережі “We care centers” у нашому місті, – розповідає Євгенія Вертепна, заступниця керівника простору. – Зрештою, ми вирішили, що це добра справа і треба погоджуватися».
Основні напрямки роботи
Простір відновлення працює за чотирма основними напрямками.
- Перший – гуманітарна допомога. Багатодітні родини отримують тут памперси, засоби гігієни та продукти, а також дитяче харчування, якщо у сім’ї є малюк віком до одного року.
«Що маємо, те і віддаємо, – говорить Євгенія. – Це залежить від того, що самі отримали і що є на складі сьогодні. Оцінюємо і приймаємо рішення, як це розподілити серед мешканців міста». Волонтери центру постійно шукають нових спонсорів та партнерів, пишуть грантові заявки та працюють із різними донорами.
- Другий напрямок – освітній. У дитячому просторі проводять заняття офлайн, де викладають англійську мову. Також тут є вокальна студія та група дитячого розвитку. Всі заняття безкоштовні, але за умови попередньої реєстрації.
- Третій напрямок – «сімейний» простір, одна із найважливіших функцій центру.
Сім’я в Україні зараз в складному стані. Війна роз’єднує людей. Багато сімей не мають змогу побачитися і виникає багато труднощів у стосунках. В зв’язку з цим волонтери центру проводять сімейні зустрічі, свята, відкрили курс “Школа подружнього життя”. Також через декілька місяців буде проведений літній табір – все для того, щоб сім’я мала змогу відпочити та якісно провести час разом.
- Четвертий напрямок роботи простору – індивідуальне консультування. В центрі є кризовий відділ «Відкрите серце». Тут люди, які мають складнощі у відносинах, душевні травми та болі – можуть отримати допомогу від психолога та волонтерів із відповідною освітою.
Help Car для інвалідів
Простір «Rozkvitaj.ua» безкоштовно возить по Запоріжжю людей з інвалідністю на спеціальній машині – “HELP Car”. Авто облаштоване висувним пандусом, що полегшує пересування людей на інвалідних візках , а також людей з інвалідністю по зору 1 групи. Кожен такий клієнт “HELP Car” щомісяця має право на дві безкоштовні поїздки містом в обидва кінці.
Допомога переселенцям
Від початку повномасштабного вторгнення Запоріжжя стало прихистком для понад 200 тисяч переселенців. Простір відновлення «Rozkvitaj.ua» допомогає їм інтегруватися у життя міста.
«Ми би дуже хотіли, щоб люди не почувалися ніби в гостях, – каже пані Євгенія. – А щоб місто прийняло нових мешканців і вони відчули себе у безпеці. Для цього ми організовуємо спільні заходи для переселенців та місцевих, щоб вони заводили нових друзів, і відчували турботу. Намагаємося створити умови, у яких новоприбулим буде комфортно у нашому місті».
Школа подружнього життя
Влітку центр планує проведення сімейного табору. Це частина напрямку роботи “Школи подружнього життя”. В таборі родини матимуть час для релаксу, відпочинку та спілкування. Відпочинок у таборі стане продовженням сімейних зустріей в Запоріжж, та винагородою за автивну участь у них.
Щомісяці Rozkvitaj.ua проводиь сімейні вечори. Їх відвідує близько 30-40 родин, де люди спілкуються між собою, п’ють чай зі смаколиками, мають змогу відволіктися від буденності і почути щось корисне для себе».
Команда відновлення
У запорізькій команді «Rozkvitaj.ua» працює 15 волонтерів. П’ятеро з них – вимушені переселенці. Уся інформація про допомогу та розклад занять центру є на сторінках простору відновлення у соцмережах. Сконтактувати із командою можна за телефоном або у соцмережах. Також співробітники центру публікують там реєстраційні Google-форми на спеціальні події. Зараз «Rozkvitaj.ua» шукає спонсорів, зацікавлених у підтримці дитячих ініціатив та заходів.
Сотрінки простору в Telegram та Instagram:
Читайте також інші статті в рамках проекту «Сила волонтерства» про волонетріські ініціативи, які формують громадську єдність в Запоріжжі:
- Мистецтво захисту: як волонтери із Запоріжжя сплели півмільйона квадратних метрів маскувальних сіток для ЗСУ
- Надія і солідарність: Історія волонтерства Малхаза Чахвашвілі в Запоріжжі
- «Карітас Запоріжжя»: традиції доброчинної діяльності та соціальна робота
- «Солдатський привал»: родинний затишок для військових у Запоріжжі
- Save a Life International: зберегти життя та гідність
- Вадим Мітков: мистецтво допомагає військовим
- «Запорозькі берегині» – янголи військового шпиталю
- «Міський центр допомоги»: підтримка вимушених переселенців, військових та лікарень у Запоріжжі
- «Шо ти дядя»: волонтерська допомога військовим та переселенцям
- Рудольф Акопян: Розширюємо виробництво дронів у Запоріжжі
- Сімейне волонтерство родини Довгаль
Ця публікація здійснена за підтримки Фонду “Партнерство задля стійкості України”, який фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії та Швеції. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю редакції Inform.zp.ua і не обов’язково відображає позицію Фонду та/або його фінансових партнерів.