Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Суспільство » «Імпульс.UA»: подолати травму, завдану війною

«Імпульс.UA»: подолати травму, завдану війною

«Імпульс.UA»: подолати травму, завдану війною

Директор благодійного фонду «Імпульс.UA», Микола Колодяжний

Команда волонтерів заснувала благодійний фонд «Імпульс.UA» у Запоріжжі в 2017 році. Спочатку була ідея допомогти дітям бути щасливими, успішними та соціально відповідальними. На той час фонд в основному акцентував увагу на додатковій або неформальній освіті для дітей та молоді, у першу чергу з неповних та багатодітних сімей, з особливими потребами, з функціональними обмеженнями або важкими травмами. Проте з початком повномасштабного вторгнення команда відкрила нові напрямки роботи, розповідає директор «Імпульс.UA» Микола Колодяжний.

Допомога матерям

Наприкінці лютого 2022 року фонд «Імпульс.UA» розвивав програму «Академія молодих лідерів». Волонтери працювали з молоддю у громадах Запорізької області. Проте з початком активних бойових дій програма стала фізично неможливою, адже багато територій опинилися в окупації, а у місто пішов великий потік переселенців. Люди потребували допомоги і тоді команда фонду включилася у цей процес. 

«Допомагали, чим могли, як і більшість містян тоді, – згадує Микола Колодяжний дир. Команда шукала людям житло і ліки, яких не було в аптеках, роздавала продукти , одяг, і засоби гігієни. Пізніше благодійники вирішили сконцентруватися на допомозі жінкам-переселенкам із дітьми. Їм було вкрай складно  адаптуватися у новому місті, без грошей і зв’язків починати життя з чистого аркуша.

Часто на них лягає відповідальність не лише за себе, а й дітей та сім’ю в цілому. Багато жінок вивезли з собою також хворих або літніх членів родини. 

У роботі з такими жінками фонд обирає відповідний напрямок допомоги із трьох наявних. Гуманітарний – це їжа, одяг, речі для дому, засоби гігієни та гроші. Робота з психологом – індивідуально або в групах. Консультації з юридичних питань, до прикладу, відновлення документів, отримання статусу ВПО, соціальної допомоги, адвокатський захист інтересів. 

Ці проєкти для жінок «Імпульс.UA» реалізовує спільно  з Українським жіночим фондом. Гроші на допомогу передали благодійники зі США. а також зараз фонд має новий проєкт у партнерстві з громадською організацією «Німецько-український форум».

Психоемоційна підтримка

Із 2022 року команда змістила акценти та розширила географію допомоги. Зокрема, зустрічі з психосоціальної, правової та гуманітарної підтримки фонд почав робити не тільки для переселенок у Запоріжжі, а й у селах,  адже частина переселенок переїхала саме до сіл та маленьких селищ поблизу міста. Найголовніша мета психологічної підтримки це стабілізувати психоемоційний стан жінки. 

«Перші півроку, коли ми багато спілкувалися із жінками-переселенками, було стільки сліз, що й описати неможливо. Вони приїхали у стресі, фрустровані, втратили все своє попереднє життя. У стані небажання взагалі за щось боротися, про щось думати та кудись рухатися. Нам дуже часто доводилося чути: «Я не хочу нічого, поверніть мені все, як було до 23 лютого 2022 року», – розказує про свій досвід Микола.

Фахівці фонду допомагають переселенкам усвідомити та прийняти , що життя змінилося безповоротно. І навіть якщо їм вдасться повернутися на деокуповані території, то все одно це буде вже інше життя, ніж коли вони поїхали. Та багатьом із них немає куди повертатися, бо будинки зруйновані обстрілами.

Група психологічної підтримки
Група психологічної підтримки

Працівники фонду активно працюють над тим, щоб допомогти жінкам прийняти нову реальність, знайти внутрішні сили подолати важкі зміни, які відбулися у їхньому житті, знайти мотивацію  і бажання рухатися далі. За цим напрямком  «Імпульс.UA» співпрацює із Безпечним простором для жінок та дівчат. Офіси простору і фонду знаходяться поряд у приміщенні Запорізької обласної бібліотеки.

Терапія мистецтвом

Фахівці фонду проводять програми арт-терапії для мам та дітей, які допомагають відволіктися від негативних думок та проблем, звільнитися від негативних емоцій. Також така спільна творчість покращує відносини між дітьми та мамами. Як з’ясували волонтери на досвіді, далеко не у всіх сім’ях є традиція спільних занять «для душі», де з’являється простір для спілкування і близькості. У фонді мама і діти працюють руками, задіюють фантазію і створюють різні вироби разом. 

Арт-терапія з дітьми відбувається щосуботи. Оголошення про заняття публікують попередньо у соцмережах на сторінках Безпечного простору для жінок та дівчат та благодійного фонду «Імпульс.UA». Для того, щоб потрапити на заняття, треба попередньо зареєструватися. За 2024 рік через програму арт-терапевтичної допомоги пройшло близько двохсот сімей. 

Арт-терапія з дітьми
Арт-терапія з дітьми
Арт-терапія з дітьми
Арт-терапія з дітьми
Арт-терапія з дітьми
Арт-терапія з дітьми

Окрім того, двічі на тиждень у Безпечному просторі фонд навчає жінок фінансової грамотності та до психологічної стабілізації. Також регулярно проводить курси першої домедичної допомоги та попередження гендерно зумовленого насильства. Загалом у цих програмах фонду взяло участь декілька тисяч сімей із Запорізької області.

На лінії вогню

Волонтери «Імпульс.UA» також доставляють гуманітарні вантажі на прифронтові території. Зокрема, у Преображенську та Оріхівську громади. Оскільки фонд – це невелика організація, то і його ресурси – обмежені. Керівництво фонду вирішило спрямувати допомогу саме на мешканців прифронтових населених пунктів. Пріоритетом ккоманди є маломобільні та літні люди, а також люди з важкими захворюваннями. 

У прифронтових селах та містечках залишилося багато мешканців віком від 70 років, які психологічно не готові залишати свій дім. Завдяки партнерам та друзям фонду з Америки, Британії та Німеччини команда має можливість періодично доставляти їм гуманітарну допомогу. Волонтери везуть засоби гігієни, побутову хімію, інколи продукти та ліки. Такі поїздки в область організовують десь раз на місяць. 

Гуманітарна допомога у прифронтових районах
Гуманітарна допомога у прифронтових районах
Гуманітарна допомога у прифронтових районах
Гуманітарна допомога у прифронтових районах

Нещодавно до Преображенської громади доставили близько двохсот наборів гуманітарної допомоги. За один раз вдалося об’їхати одразу п’ять сіл — Микільське, Василівське, Вільнянку, Новосолошине та Тимошівку. Цей гуманітарний проєкт для мешканців сіл біля лінії фронту підтримують німецькі партнери «Імпульс.UA» Ukrainehilfe Koenigstein, Johanniter-Weihnachtstrucker та Deutsch Ukrainisches Forum, Йоргу Дрешеру та Michael Post.

Сайт фонду та сторінка директора у соцмережах:


Читайте також інші статті в рамках проекту «Сила волонтерства» про волонетріські ініціативи, які формують громадську єдність в Запоріжжі:


Ця публікація здійснена за підтримки Фонду “Партнерство задля стійкості України”, який фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії та Швеції. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю редакції Inform.zp.ua і не обов’язково відображає позицію Фонду та/або його фінансових партнерів.