Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Кримінал » Резонанс » Нова команда з МАГАТЕ поїхала на ротацію до Запорізької АЕС

Нова команда з МАГАТЕ поїхала на ротацію до Запорізької АЕС

Нова команда з МАГАТЕ поїхала на ротацію до Запорізької АЕС

МАГАТЕ

На тимчасово окупованій Запорізькій атомній електростанції відбулася чергова ротація експертів Міжнародної агенції з атомної енергії (МАГАТЕ).

Про це повідомили на сайті МАГАТЕ.

“МАГАТЕ залишатиметься на Запорізькій атомній електростанції стільки, скільки буде потрібно. Ситуація з ядерною безпекою та охороною на станції залишається вкрай нестабільною та складною. Завдяки нашим експертам ми можемо інформувати світ про події, які там відбуваються”, — йдеться у повідомленні.

Проте експертам не надають повний доступ до всіх місць на території окупованої станції.

“Експертам все ще не дозволяли спілкуватися з персоналом основної диспетчерської, що зменшувало їхню здатність повністю оцінити досвід і знання персоналу. Важкого озброєння чи ознак того, що з ЗАЕС могли запускати безпілотники, експерти не помітили. Однак фахівці МАГАТЕ досі не мають доступу до всіх зон ЗАЕС”, — повідомили в МАГАТЕ.

Як писав раніше Inform.zp.ua, на території тимчасово окупованої Запорізької атомної електростанції група експертів МАГАТЕ майже кожен день  чула артилерійські і ракетні обстріли поблизу станції.

Що відомо про ситуацію на Запорізькій АЕС?

Росіяни використовують дрони-камікадзе над ядерними реакторами окупованої Запорізької атомної електростанції.

Обстріли тимчасово окупованої Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС), що відбувалися вперше з 2022 року у квітні 2024, впритул наблизили ризик ядерної катастрофи.

Лише за нещодавні тижні Росія вже кілька разів намагалась перекласти на Україну відповідальність за використання безпілотників для атак на обʼєкти ЗАЕС. Це свідомі російські дії, які продовжують російську ж практику шантажу України та усієї міжнародної спільноти ризиком катастрофи на ЗАЕС.

Лише повернення ЗАЕС під контроль України здатне відновити реальну безпеку станції.

Міністерство закордонних справ закликало міжнародних партнерів відреагувати на випадки російських провокацій на тимчасово окупованій Запорізькій атомній електростанції.

Окупаційна влада не буде спроможною запустити Запорізьку АЕС через відсутність ліцензії на експлуатацію станції та компетентного персоналу.