Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Кримінал » Резонанс » На Запорізькій АЕС лунали вибухи: експерти МАГАТЕ фіксували військові дії

На Запорізькій АЕС лунали вибухи: експерти МАГАТЕ фіксували військові дії

На Запорізькій АЕС лунали вибухи: експерти МАГАТЕ фіксували військові дії

ЗАЕС. Ілюстративне фото

На території тимчасово окупованої Запорізької атомної електростанції група експертів МАГАТЕ майже кожен день за минулий тиждень чула артилерійські і ракетні обстріли поблизу станції.

Також було чутно стрілянину зі стрілецької зброї як поблизу, так і далі від об’єкта, повідомляється у звіті МАГАТЕ.

В один із днів на АЕС оголосили повітряну тривогу й обмежили пересування за межами будівель протягом приблизно 90 хвилин. Команда експертів припускає, що окупаційне керівництво вдалося до цього, імовірно, через присутність безпілотних літальних апаратів в районі ставка-охолоджувача. Експерти не чули жодних вибухів у період дії обмеження на пересування.

МАГАТЕ стверджують, що поблизу реакторного блоку № 6 ЗАЕС і його навчального центру не бачили жодних доказів запуску безпілотних літальних апаратів або наявності навчальних приміщень або стартових майданчиків в межах периметра об’єкта. Водночас МАГАТЕ не надали доступ на дах сусіднього лабораторного корпусу.

Що відомо про ситуацію на Запорізькій АЕС?

Росіяни використовують дрони-камікадзе над ядерними реакторами окупованої Запорізької атомної електростанції.

Обстріли тимчасово окупованої Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС), що відбувалися вперше з 2022 року у квітні 2024, впритул наблизили ризик ядерної катастрофи.

Лише за нещодавні тижні Росія вже кілька разів намагалась перекласти на Україну відповідальність за використання безпілотників для атак на обʼєкти ЗАЕС. Це свідомі російські дії, які продовжують російську ж практику шантажу України та усієї міжнародної спільноти ризиком катастрофи на ЗАЕС.

Лише повернення ЗАЕС під контроль України здатне відновити реальну безпеку станції.

Міністерство закордонних справ закликало міжнародних партнерів відреагувати на випадки російських провокацій на тимчасово окупованій Запорізькій атомній електростанції.

Окупаційна влада не буде спроможною запустити Запорізьку АЕС через відсутність ліцензії на експлуатацію станції та компетентного персоналу.