Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Суспільство » Підстанція “Веселка” в Енергодарі пошкоджена: місто залишилося без світла

Підстанція “Веселка” в Енергодарі пошкоджена: місто залишилося без світла

Підстанція “Веселка” в Енергодарі пошкоджена: місто залишилося без світла

Пожежа на підстанції “Промінь” в окупованому Енергодарі / Пожар на подстанции “Луч” в оккупированном Энергодаре

Через виведення з ладу підстанції “Веселка” в Енергодарі та окупованій частині Василівського району зникло світло і вода. 

Увечері 21 червня підстанція “Веселка”, що розташована в Енергодарі Запорізької області, зазнала пошкодження. Було пошкоджено трансформатор, що призвело до знеструмлення Енергодара та окупованої частини Василівського району. Через відключення світла зникло і водопостачання.

Підстанція “Веселка” вже переставала працювати 19 червня через обстріли. Тоді ж під обстріл потрапила підстанція “Луч”, що також призвело до тимчасового знеструмлення міста. На щастя, Запорізька АЕС не постраждала внаслідок цих атак.

Підстанція “Луч”, яка забезпечує Енергодар та прилеглі населені пункти, була знищена внаслідок влучання безпілотного літального апарату (БПЛА). Це серйозно ускладнило ситуацію з електропостачанням у регіоні. Міський голова Енергодара Дмитро Орлов повідомляв, що за обстрілами підстанцій стоять російські військові.


Нагадаємо, 16 червня, у другий день Глобального саміту миру у Швейцарії країни-учасниці схвалили спільне комюніке щодо завершення війни в Україні. Одним з пунктів стало повернення ЗАЕС в Енергодарі під контроль України.

Нагадаємо, що обстріли тимчасово окупованої Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС), що відбувалися вперше з 2022 року у квітні 2024, впритул наблизили ризик ядерної катастрофи.

Росія вже кілька разів намагалась перекласти на Україну відповідальність за використання безпілотників для атак на обʼєкти ЗАЕС. Це свідомі російські дії, які продовжують російську ж практику шантажу України та усієї міжнародної спільноти ризиком катастрофи на ЗАЕС.

Лише повернення ЗАЕС під контроль України здатне відновити реальну безпеку станції.

Міністерство закордонних справ закликало міжнародних партнерів відреагувати на випадки російських провокацій на тимчасово окупованій Запорізькій атомній електростанції.

Росіяни використовують дрони-камікадзе над ядерними реакторами окупованої Запорізької атомної електростанції.