Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Політика » На Саміті миру обговорили повернення Запорізької АЕС під контроль України

На Саміті миру обговорили повернення Запорізької АЕС під контроль України

На Саміті миру обговорили повернення Запорізької АЕС під контроль України

Ілюстративне фото

Сьогодні, 16 червня, у другий і останній день Глобального саміту миру у Швейцарії країни-учасниці ухвалять спільне комюніке щодо завершення війни в Україні. Одним з пунктів буде повернення ЗАЕС під контроль України.

Відповідно до інформації Reuters, країни, які підтримують підсумкову декларацію, висловлять спільне бачення щодо таких аспектів:

  • Неприпустимість використання ядерної зброї у війні в Україні. Українські атомні електростанції та установки, зокрема Запорізька АЕС, повинні працювати безпечно під повним суверенним контролем України та наглядом МАГАТЕ.
  • Вільне, повне та безпечне торгове судноплавство, а також доступ до морських портів Чорного та Азовського морів є критично важливими. Продовольчу безпеку жодним чином не можна використовувати як зброю. Українська сільськогосподарська продукція має безпечно та вільно постачатися третім країнам.
  • Усі військовополонені мають бути звільнені шляхом обміну “всіх на всіх”, а усі депортовані та незаконно переміщені українські діти, а також інші цивільні особи, яких незаконно затримали, мають бути повернуті в Україну.

Також у тексті йдеться, що досягнути миру можна лише за участю в діалозі усіх сторін протистояння.


Нагадаємо, що обстріли тимчасово окупованої Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС), що відбувалися вперше з 2022 року у квітні 2024, впритул наблизили ризик ядерної катастрофи.

Росія вже кілька разів намагалась перекласти на Україну відповідальність за використання безпілотників для атак на обʼєкти ЗАЕС. Це свідомі російські дії, які продовжують російську ж практику шантажу України та усієї міжнародної спільноти ризиком катастрофи на ЗАЕС.

Лише повернення ЗАЕС під контроль України здатне відновити реальну безпеку станції.

Міністерство закордонних справ закликало міжнародних партнерів відреагувати на випадки російських провокацій на тимчасово окупованій Запорізькій атомній електростанції.

Росіяни використовують дрони-камікадзе над ядерними реакторами окупованої Запорізької атомної електростанції.