19-й блекаут на ЗАЕС: Росія перебила високовольтну лінію живлення станції
Через російські обстріли тимчасово окупована Запорізька атомна електростанція знову залишилася без зовнішнього живлення.
INFORM.ZP.UA – це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн – актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
Через російські обстріли тимчасово окупована Запорізька атомна електростанція знову залишилася без зовнішнього живлення.
У суботу, 6 червня, на Запорізькій атомній електростанції відновили зовнішнє електропостачання. До цього об’єкт перебував у стані повного знеструмлення протягом 15 годин.
Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) зафіксувало інтенсивні обстріли в районі Запорізької теплоелектростанції. Цей об’єкт відіграє ключову роль у забезпеченні електроенергією сусідньої Запорізької АЕС.
У ніч на 3 червня 2026 року Запорізька атомна електростанція зазнала повного знеструмлення. Цей блекаут став п’ятим від початку поточного року та сімнадцятим за весь період окупації об’єкта.
Російська пропаганда поширює інформацію про нібито атаку українських військових на Запорізьку атомну електростанцію. За версією окупантів, ціллю став транспортний цех ЗАЕС, де внаслідок удару згоріли кілька автобусів та автомобілів «Газель».
Команда Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) зафіксувалиа наслідки чергової атаки на Запорізьку атомну електростанцію. Під час фіксації пошкоджень турбінного цеху експертам довелося терміново шукати укриття через активність дронів та стрілянину безпосередньо на території об’єкта.
МЗС відреагувало на звинувачення РФ щодо атаки на Запорізьку АЕС та закликало МАГАТЕ не підтримувати її повернення до складу Ради керуючих.
Росія звинуватила Україну в нібито атаці на Запорізьку АЕС. Сили оборони Півдня назвали ці заяви черговою інформаційною провокацією.
Окупована Запорізька атомна електростанція тимчасово втратила всі зовнішні джерела електропостачання. Знеструмлення тривало близько години.
Запорізька АЕС вже два місяці працює лише з однією зовнішньою лінією електроживлення. У МАГАТЕ продовжують переговори з Україною та РФ.