Військові російської армії щодня гатять з різного виду озброєння по населеним пунктам Гуляйпільської громади. За останні півтора місяця окупанти посилили атаки FPV-дронами.
Про це повідомив Сергій Ярмак, начальник Гуляйпільської міської військової адміністрації для “Радіо Свобода”
Наразі на території громади проживає 2,5 тисячі людей з 20 тисяч, які мешкали до початку повномасштабного вторгнення. В громаді зруйнована та пошкоджена вся критична інфраструктура. Окупанти завдають удари по населеним пунктам керованими авіаційними бомбами, артилерією та безпілотниками.
“Останній місяць-півтора посилилися атаки саме FPV-дронами. Б’ють по приватних будинках, по автомобілях цивільних. У нас з початку повномасштабного вторгнення немає ні світла, ні води, ні водовідведення, ні газопостачання. Понад два роки – без цих умов цивілізації. Усе працює на генераторах і мобільний зв’язок в тому числі”, – каже Ярмак.
За словами посадовця, людей, що залишаються у Гуляйпільській громаді, забезпечують гуманітарною допомогою – від будівельних матеріалів до безкоштовних ліків.
Раніше ми писали, що в центрі Гуляйполя Запорізької області російські обстріли зруйнували пам’ятник Нестору Махну. Це вже 46 культурна пам’ятка регіону, яка постраждала від дій окупантів.
Що відомо про руйнування культурних пам’яток на Запоріжжі
В Гуляйполі окупанти зруйнували паровий млин “Надія”. Історики називають цю історичну пам’ятку 19 століття “кращим зразком промислової архітектури Запорізького регіону”.
Будинок культури в Оріхові майже повністю зруйнований від російських обстрілів. Поліцейським вдалося врятувати в руїнах портрет Тараса Шевченка.
У Кримському інституті стратегічних досліджень (CISS) зареєстрували 534 злочини, спрямовані проти української культурної спадщини з початку повномасштабного вторгнення.
Від початку повномасштабного вторгнення окупанти зруйнували 274 культурні об’єкти, 12 із них у Запорізькій області. Зокрема, 334 порушення фіксувалися з лютого 2022 року на територіях Херсонської, Луганської, Запорізької та Донецької областей.