Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Події » Культура » Зареєстровано 334 злочини проти культурної спадщини у Запорізькій області, – CISS

Зареєстровано 334 злочини проти культурної спадщини у Запорізькій області, – CISS

Зареєстровано 334 злочини проти культурної спадщини у Запорізькій області, – CISS

Російські окупанти обікрали музей “Замок Попова” під Запоріжжям / Русские оккупанты обворовали музей “Замок Попова” под Запорожьем

У Кримському інституті стратегічних досліджень (CISS) зареєстрували 534 злочини, спрямовані проти української культурної спадщини з початку повномасштабного вторгнення.

Про це керівниця (CISS) Ельміра Аблялілова-Чійгоз повідомила на прес-конференції 27 вересня у Києві, повідомляє Радіо Свобода.

Серед задокументованих злочинів: присвоєння об’єктів культурної спадщини, використання культурних цінностей у військових цілях, переміщення культурних цінностей із окупованих територій, пограбування музеїв, незаконні археологічні роботи, модифікація та реконструкція пам’яток та деконтекстуалізація історичних місць.

Зокрема, 334 порушення фіксувалися з лютого 2022 року на територіях Херсонської, Луганської, Запорізької та Донецької областей. В окупованому 2014 року Росією Криму зафіксовано 200 порушень.

Як писав раніше Inform.zp.ua, з початку повномасштабного вторгнення окупанти зруйнували 274 культурні об’єкти, 12 із них у Запорізькій області.