Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Економіка » Запоріжжю можуть виділити 3 млн доларів на будівництво укриттів в школах: що відомо

Запоріжжю можуть виділити 3 млн доларів на будівництво укриттів в школах: що відомо

Запоріжжю можуть виділити 3 млн доларів на будівництво укриттів в школах: що відомо

Ілюстративне фото

У Запоріжжі планують збудувати 11 укриттів в школах до початку нового навчального року. На будівництво громаді виділять 3 млн доларів.

Про це розказала секретарка Запорізької міської ради Регіна Харченко.

В Запоріжжі планують збудувати 11 укриттів в міських школах. На це ЮНІСЕФ може виділити громаді 3 млн доларів.

“Для нас зараз дуже важливе питання безпечної освіти. І я хотіла б сказати, що в нас прекрасні результати співпраці з ЮНІСЕФ. Тому що нам планують виділяти 3 мільйони доларів на побудову укриттів в школах. Буде 11 укриттів, які почнуть свою робот з початком нового освітнього року”, – каже Регіна Харченко.

Також посадовиця зазначила, що серед 117 запорізьких шкіл 28 не мають укриттів взагалі.


Нагадаємо, що Запорізький державний медико-фармацевтичний університет релокується на Закарпаття. В місті Берегово на базі місцевого коледжу запорізький ВИШ навчатиме іноземних студентів.

В Запоріжжі 1 червня від російського обстрілу пошкодило гімназію №30. В планах міської влади об’єднати школу з більш безпечним освітнім закладом.

В Запорізькій області планують відновити можливість шкільного харчування в закладах освіти. Наразі влада розмірковує над ідеєю годувати дітей здоровою їжею.

У Запоріжжі з 23 травня ще 20 шкіл перейшли на змішаний формат навчання. Тепер в Запоріжжі очне навчання надають 44 навчальні заклади.

Що відомо про підземні школи в Запоріжжі?

У Запоріжжі до 1 вересня можуть з’явитися підземні школи. Головне завдання на новий навчальний рік – вивести запорізьких школярів на змішану форму навчання.

“Освіта розпочнеться. Я хочу, щоб діти здобували освіту. У березні у нас відкриється, сподіваюся, близько 50 шкіл. За місяць зможемо відкрити ще. Завдання одне: 1 вересня всі діти мають вийти в змішану систему освіти. Хто виїхав, продовжить онлайн”, – казав Іван Федоров.

Пізніше стало відомо, що будівництво підземних шкіл розпочнеться у травні 2024 року. Вони будуть розташовані у різних районах Запоріжжя. 

“До 1 вересня у різних районах Запоріжжя з’являться дві підземні школи. Сьогодні ми ведемо перемовини з нашими міжнародними партнерами, щоб вони профінансували цей проєкт”, – зазначив очільник ЗОВА.

Після цього з’явилася інформація, що дизайн для підземних шкіл буде розробляти американська архітектурна компанія Gensler. Ця ж компанія брала участь в будівництві Shanghai Tower. Та в багатьох інших масштабних проєктах забудови по всьому світу.

У травні Іван Федоров розповів, що в Запоріжжі та передмісті буде збудовано 5 підземних шкіл, проєкти яких вже погоджено Міністерством освіти і науки України. Три школи будуть в обласному центрі, ще дві в Запорізькому районі.