Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Суспільство » У Запорізькій області  пошкоджено майже 12 тис будинків: скільки людей отримали виплати

У Запорізькій області  пошкоджено майже 12 тис будинків: скільки людей отримали виплати

У Запорізькій області  пошкоджено майже 12 тис будинків: скільки людей отримали виплати

Зруйноване житло у Запоріжжі

На сьогодні 672 мешканцям Запорізької області вже нарахували компенсацію за пошкоджене та знищене житло за програмою єВідновлення.

Про це повідомив директор Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва Запорізької облдержадміністрації Віталій Литвиненко під час брифінгу.

Вже погоджено 785 заяв на компенсацію за пошкоджене житло. Загальна сума – майже 57 млн грн.

Це дозволить провести відновлювальні роботи в оселях людей. Ще 150 заявок подано на компенсацію за знищене майно, і люди вже отримали 75 сертифікатів на 94 млн грн. На ці кошти громадяни можуть придбати будинок чи квартиру як в нашому регіоні, так і в інших областях України, але лише на підконтрольній території.

Максимальна сума компенсації за пошкоджену квартиру не може перевищувати 350 тис. грн, за будинок – 500 тис. 

Директор Департаменту житлово-комунального господарства підкреслив, що частину заявок з урахуванням діючих норм відхилили. Основна причина – відсутність правовстановлюючих документів на житло, особливо в сільській місцевості, та неможливість обстежити оселі через близькість до лінії зіткнення. Інколи люди вирішують скористатися війною і подають недостовірні дані.

Всього, за словами посадовця, у реєстрі майна, знищеного та пошкодженого в Запорізькій області  майже 12 тис. будинків. З них – близько 10 тис. приватних, майже 2 тис. – багатоквартирних.

Раніше Inform.zp.ua писав, що військовим на Запорізький напрямок передали понад 200 безпілотників та іншої техніки. Серед озброєння, зокрема дрони Mavic 3 та антидронові рушниці.

Військовим на Запорізький напрямок передали чергову партію з 500 безпілотників. Представлені різні моделі дронів: Mavic 3, Mavic 3 Enterprise, Mavic 3 Thermal, БпЛА Autel Evo MAX 4T.

Раніше Запоріжжя та громади Запорізької області закупили 500 безпілотників для військових. В Запорізькій ОВА оголосили черговий тендер на закупку дронів на 21 мільйон гривень.

Запорізька ОВА оголосила ще один тендер на 21 мільйон гривень для закупки ще однієї партії безпілотників.

Також 20 квітня Конгрес США підтримав рішення про надання пакету допомоги Україні. Для Запорізької області це означає збільшення зброї та засобів ППО.

На Запорізькому напрямку прикордонники виявили станцію радіоелектронної боротьби та вогневі позиції окупантів. Російську РЕБ “Поле-21”, яку називають “куполом проти дронів”, знищили дрони.