Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Суспільство » Штрафи зросли в 30 разів: скільки доведеться заплатити запоріжцям за порушення військового обліку

Штрафи зросли в 30 разів: скільки доведеться заплатити запоріжцям за порушення військового обліку

Штрафи зросли в 30 разів: скільки доведеться заплатити запоріжцям за порушення військового обліку

Мобілізація в Україні. Фото: Inform.zp.ua

Верховна Рада ухвалила закон про внесення змін до Кримінального кодексу та Кодексу про адміністративне правопорушення за порушення мобілізації. Які штрафи передбачені для запоріжців за порушення військового обліку?

Закон передбачає збільшення штрафів за порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку.

Наразі штрафи у мирний час — від 3 400 до 5 100 грн (було від 510 до 850 грн).

Повторно протягом року — від 5 100 до 8 500 грн (було від 850 до 1 700 грн).

В особливий період — від 17 000 до 25 500 грн.

За порушення законодавства про оборону, військовий обов’язок і військову службу, мобілізаційну підготовку та мобілізацію передбачено такі штрафи у мирний час — від 5 100 до 8 500 грн для громадян; від 17 000 до 25 500 грн — для посадових і юридичних осіб.

Повторно протягом року — від 8 500 до 11 900 грн для громадян, від 25 500 до 34 000 грн — для посадових і юридичних осіб.

В особливий період — від 17 000 до 25 500 грн для громадян, від 34 000 до 51 000 грн — для посадових і юридичних осіб.

Штрафи накладатимуть протягом трьох місяців із дня виявлення правопорушення, але не пізніше одного року з моменту його вчинення.

Нагадаємо, в Україні подовжили воєнний стан ще на 90 днів. Разом з тим продовжується й мобілізація до 11 серпня 2024 року.

Раніше ми писали, що Верховна Рада проголосувала за продовження дії воєнного стану та загальної мобілізації в Україні. Цей правовий режим діятиме щонайменше ще 90 днів, а саме до 11 серпня 2024 року.

Президент України Володимир Зеленський підписав одразу три законопроєкти. Вони стосуються мобілізації та військового обліку.

Президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради два законопроєкти про мобілізацію та воєнний стан. Згідно цих документів, воєнний стан продовжиться ще до травня.

16 квітня Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт про мобілізацію. Закон набуде чинності через місяць після підписання, тобто 16 травня 2024 року.

Нагадаємо, що 30 січня Кабмін схвалив і передав до Верховної Ради оновлену версію законопроєкту про мобілізацію. Минулого разу за нього не проголосували через те, що закон містив пункти, з якими не всі були згодні.

Inform.zp.ua почитав новий законпроєкт й переповідає основні пункти, що можуть вплинути на запоріжців призовного віку.

Найближчими днями Парламент знову продовжить дію воєнного стану та загальної мобілізації. Це буде вже восьме голосування Верховної Ради за воєнний стан із початку війни.