Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Суспільство » Загальна мобілізація: що треба знати запоріжцям про новий призов

Загальна мобілізація: що треба знати запоріжцям про новий призов

Загальна мобілізація: що треба знати запоріжцям про новий призов

Мобілізація в Україні. Фото: Inform.zp.ua

Президент України Володимир Зеленський підписав одразу три законопроєкти. Вони стосуються мобілізації та військового обліку.

Голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко в ефірі телемарафону “Єдині новини” розкрив деталі нового призову.

За його словами, згідно із законопроєктом про мобілізацію, питання строкової служби у ЗСУ зніматиметься. Також він стверджує, що питання збільшення призовного віку від 25 до 60, а для вищого командного складу — до 65 — ще не означає, що всіх цих чоловіків призвуть.

Чоловікам 25-60 років доведеться пройти обстеження, огляд та стати на облік. Якщо вони відповідатимуть параметрам, їх призвуть до лав ЗСУ, – сказав Тимочко. Зазначимо, раніше мобілізаційний вік в Україні був із 27 по 60 років. Проте чоловіки від 18 до 27 могли мобілізуватися, якщо вони мають військовий досвід.

Також законопроєкт передбачає, що чоловіки віком від 18 до 60 років, які раніше пройшли ВЛК і отримали статус “обмежено придатний”, тепер мають повторно пройти ВЛК. У документі йдеться про те, що для цього таким особам відводиться до 9 місяців.

Нагадаємо, в Україні стартувала “м’яка” мобілізація. Це стосується і запоріжців.

У Reuters нагадали, що потік добровольців, який утворився відразу після повномасштабного вторгнення рашистів, вичерпався. Зараз багато чоловіків прагнуть ухилитися від мобілізації, виїхати за кордон або знайти інший спосіб уникнути призову, щоб не опинитися в окопах.

Як писав раніше Inform.zp.ua, в мережі ширилася інформація про нібито “зґвалтування дівчини співробітником ТЦК”. При цьому в повідомленнях фігурували різні міста України, зокрема й Запоріжжя. Працівники ТЦК та СП наголошують, що це черговий небезпечний фейк росіян.

До українців звертаються з проханням, бути уважними та не переходити за невідомими посиланнями. Щоб зруйнувати плани росіян достатньо зберігати критичне мислення та не довіряти сумнівним джерелам.