Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Кримінал » Резонанс » Митрополиту Луці обрали запобіжний захід: що відомо

Митрополиту Луці обрали запобіжний захід: що відомо

Митрополиту Луці обрали запобіжний захід: що відомо

Митрополит Лука

Митрополиту УПЦ МП Запорізькому та Мелітопольському Луці (Андрію Коваленку) обрали запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту до 1 липня.

Про це повідомляють ЗМІ.

Він має носити електронний браслет, прибувати до суду і не покидати Запоріжжя.

Час арешту з 22:00 до 06:00.

Луку підозрюють у розпалюванні релігійної ненависті (ч. 2 ст. 161 КК). РНБО в грудні 2022 року наклала на нього персональні санкції.

Нагадаємо, 1 травня слідчі Служби безпеки України провели обшуки в помешканні запорізького митрополита УПЦ МП Луки. На підставі зібраних доказів, його підозрюють у розпалюванні релігійної ненависті.

Російська православна церква випустила “Патріарший календар”, куди включили всіх чинних єпископів РПЦ і Української православної церкви Московського патріархату. До нього увійшов й митрополит Запорізький та Мелітопольський Лука.

Митрополит Запорізький і Мелітопольський УПЦ МП Лука (Андрій Коваленко) подав позов на президента України Володимира Зеленського. Священнослужитель вважає протиправним указ президента про санкції і вимагає його скасувати.

Митрополит просить суд залучити до розгляду справи третіх осіб-Раду національної безпеки і оборони України та Службу безпеки України.

Рада національної безпеки та оборони запровадила персональні санкції проти митрополита Запорізького та Мелітопольського УПЦ МП Луки (Андрій Коваленко).

Йому заборонили користуватися активами, виводити капітали зарубіжних країн, обмежили йому торгові та інші операції, пов’язані з майном, і навіть позбавили державних нагород.

Мешканці Запоріжжя звернулися до місцевої влади заборонити роботу та розірвати договори із запорізькою єпархією УПЦ МП.