Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Суспільство » Освіта » Нові протирадіаційні укриття для запорізьких учнів: міська рада затвердила проєкт

Нові протирадіаційні укриття для запорізьких учнів: міська рада затвердила проєкт

Нові протирадіаційні укриття для запорізьких учнів: міська рада затвердила проєкт

Протигази

У Запоріжжі побудують нові протирадіаційні укриття в школах. 

У Запоріжжі планують побудувати протирадіаційні укриття на базі кількох навчальних закладів міста. Під час позачергової сесії міської ради було ухвалено рішення про укладення договорів на користування земельними ділянками під будівництво та обслуговування протирадіаційних укриттів.

Зокрема, нові укриття будуть збудовані в таких навчальних закладах:

  • Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 88
  • Гімназія № 107
  • Колегіум «Елінт»
  • Запорізький академічний ліцей № 46
  • Ліцей «Логос»

Цей проєкт дозволить створити сучасне та безпечне середовище для учнів, а також організувати фізичні простори шкіл відповідно до вимог безпеки та сучасних стандартів. Функції замовника будівництва передано державному підприємству «Місцеві дороги Запорізької області». На сьогодні місто повинно надати дозвіл на користування та будівельні роботи на земельних ділянках, де розташовані навчальні заклади.

Проєкт реалізується Запорізькою обласною державною адміністрацією спільно з ЮНІСЕФ. Договори будуть чинними на період будівництва та введення в експлуатацію споруд до 31 грудня 2025 року.


Нагадаємо, що обстріли тимчасово окупованої Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС), що відбувалися вперше з 2022 року у квітні 2024, впритул наблизили ризик ядерної катастрофи.

Росія вже кілька разів намагалась перекласти на Україну відповідальність за використання безпілотників для атак на обʼєкти ЗАЕС. Це свідомі російські дії, які продовжують російську ж практику шантажу України та усієї міжнародної спільноти ризиком катастрофи на ЗАЕС.

Лише повернення ЗАЕС під контроль України здатне відновити реальну безпеку станції.

Міністерство закордонних справ закликало міжнародних партнерів відреагувати на випадки російських провокацій на тимчасово окупованій Запорізькій атомній електростанції. Росіяни використовують дрони-камікадзе над ядерними реакторами окупованої Запорізької атомної електростанції.