Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Суспільство » В Україні можуть ухвалити законопроєкт про демобілізацію: умови та терміни

В Україні можуть ухвалити законопроєкт про демобілізацію: умови та терміни

В Україні можуть ухвалити законопроєкт про демобілізацію: умови та терміни

Фото 128 окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади / Фото 128 отдельной горно-штурмовой Закарпатской бригады

Генштаб ЗСУ задоволений поточними темпами мобілізації. Якщо ці темпи не зміняться до кінця літа, то до Верховної Ради можна буде вносити законопроєкт про демобілізацію.

Про це заявив, секретар комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони і розвідки, Роман Костенко.

Депутат підкреслив, що після вступу в силу закону про зміни в мобілізації, кількість мобілізованих перевищує очікування Генерального штабу.

“Генеральний штаб зараз дійсно задоволений темпами мобілізації. Їх задовольняє кількість мобілізованих, яка навіть перевищує очікування. Вони сподіваються, що ця тенденція зберігатиметься”, – зазначив він.

Він також додав, що важливо стежити за тим, чи збережуться такі темпи до кінця літа.

“Якщо до кінця літа ми побачимо, що вони зберігаються і підвищуються, тоді можна буде напрацьовувати і вносити до Ради законопроєкт про демобілізацію”, – сказав нардеп.

Костенко вважає, що орієнтовний термін готовності відповідного проєкту – жовтень 2024 року, але це можливо лише за умови збереження поточної ситуації щодо мобілізації.

Це нововведення може стати важливим кроком для України в контексті зміцнення її обороноздатності та стабілізації ситуації в країні.


Нагадаємо, Верховна Рада проголосувала за продовження дії воєнного стану та загальної мобілізації в Україні. Цей правовий режим діятиме щонайменше ще 90 днів, а саме до 11 серпня 2024 року. 18 травня, в Україні набирав чинності закон про мобілізацію. Він торкається всіх чоловіків у Запоріжжі віком від 18 до 60 років. До 16 липня включно всім чоловікам треба оновити свої данні в ТЦК СП. Оновити дані можна в ТЦК, ЦНАПах або через застосунок “Резерв+”.

Закон також передбачає, що чоловіки віком від 18 до 60 років, які раніше пройшли ВЛК і отримали статус “обмежено придатний”, тепер мають повторно пройти ВЛК. У документі йдеться про те, що для цього таким особам відводиться до 9 місяців.

Закон прийняли через те, що потік добровольців, який утворився відразу після повномасштабного вторгнення, вичерпався. Частину чоловіків прагнуть ухилитися від мобілізації, виїхати за кордон або знайти інший спосіб уникнути призову, щоб не опинитися на війні. В той же час питання демобілізації військових залежить від наявності тих, хто готовий замінити їх на фронті.

Раніше в Запоріжжі проходили акції за демобілізацію військових. А також була створена петиція про демобілізацію військових після 18 місяців служби в армії.