Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Новини » Окупанти кажуть про затоплення територій через злив води з ДніпроГЕС: ISW пояснили причини

Окупанти кажуть про затоплення територій через злив води з ДніпроГЕС: ISW пояснили причини

Окупанти кажуть про затоплення територій через злив води з ДніпроГЕС: ISW пояснили причини

ДніпроГЕС
Фото: Inform.zp.ua

Окупаційна влада Херсонської області ширить повідомлення, що через спуск води з Дніпровської ГЕС може статися затоплення островів в дельті річки Дніпро.

Про це йдеться у зведенні Американського інституту вивчення війни (ISW).

Гауляйтер Херсонської області Володимир Сальдо заявив 24 травня, що всі шлюзи ДніпрГЕС відкриті та випущена велика кількість води, яка може затопити острови в дельті Дніпра. При цьому інші російські джерела продовжували поширювати цю інформацію, що нібито рівень води в Дніпрі в межах в Запорізької та Херсонської області піднявся. Водночас колоборант Володимир Рогов спростував заяву Сальдо та заявив, що шлюзи ДніпроГЕС закриті.

“Незрозуміло, чому саме зараз відбувається великий викид води, якщо водоскидні затвори греблі були відкриті протягом декількох місяців. Українське джерело попередило, що активізація російських дискусій про ДніпроГЕС вказує на те, що російські війська можуть завдати ще одного удару по станції або активізувати бойові дії на Херсонському напрямку”, – йдеться у звіті ISW.

Натомість американські аналітики не можуть перевірити достовірність заяв окупантів, через відсутність коментарів з боку українських офіційних осіб.


Нагадаємо, що на Дніпровській ГЕС досі триває розбирання завалів та оцінка масштабів руйнувань. Роботи з відбудови логістичної складової мають розпочатися вже наступного місяця.

Наразі відновлення енергопостачання від ДніпроГЕС неможливе, проте відповідні служби працюють над логістичним питанням на дамбі. “Укренерго” вже укладає угоди з підрядниками, які будуть реконструювати станцію.

Раніше ми писали, що у Запоріжжі спецслужби продовжують розбирати завали після удару по ДніпроГЕС. Найближчим часом розпочнуть демонтаж зруйнованої частини.Також очільник ЗОВА зазначив, що ДніпроГЕС залишається ціллю окупантів, тому будуть прийняті рішення щодо захисту станції.

У Центрі стратегічних комунікацій спростували матеріали російських медіа, що нібито Україна сама готувала підрив ДніпроГЕС. Фахівці пояснюють це тим, що росія створює підґрунтя для нових терактів.

22 березня війська РФ атакували Запоріжжя. Удари прийшлися й по Дніпровській ГЕС.