Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Суспільство » У Запоріжжі зафіксовано нові випадки сказу тварин: як вберегтися

У Запоріжжі зафіксовано нові випадки сказу тварин: як вберегтися

У Запоріжжі зафіксовано нові випадки сказу тварин: як вберегтися

Сказ у тварин

З початку року в трьох районах Запоріжжя – Заводському, Шевченківському та Вознесенівському – зареєстровано випадки захворювання на сказ домашніх тварин. 17 запоріжців – у категорії контактних осіб. Ще майже 600 звернулись до медиків із ослиненням, подряпинами, укусами тварин, які мали ознаки хвороби.

Про це повідомив гендиректор Запорізького обласного центру контролю та профілактики хвороб Тарас Тищенко. 

Цьогорічна динаміка не суттєво відрізняється від минулорічної або довоєнної. Проте з початку повномасштабного вторгнення до Запорізького району із зони бойових дій масово мігрують невакциновані тварини.

 – Ситуація з розповсюдженням сказу погіршується. Тому запоріжцям, особливо дітям, слід бути обачливими у контактах із безпритульними тваринами. Якщо вас укусила чи лизнула безпритульна тварина, негайно зверніться до лікаря. Зволікання може коштувати життя, – зазначив посадовець.

На сьогодні всі заклади охорони здоров’я міста, які надають антирабічну допомогу, забезпечені препаратами для лікування цієї хвороби. Останній раз смерть від сказу констатували у мешканки Запорізької області в квітні поточного року. Жінка прибула до Запоріжжя з Дніпропетровської області.

Раніше ми писали, що у Запоріжжі на позачерговій сесії депутати ухвалили рішення про об’єднання деяких лікарень. Зокрема мова йде про лікарні №1, №3, №4, №6, №7 та №10.

Що відомо про об’єднання лікарень в Запоріжжі?

Про об’єднання лікарень розповіли в ЗОВА ще 2 травня. Тоді писали що серед 40 медичних закладів Запоріжжя вже реорганізували 15 та деякі планують об’єднати.

Згодом стало відомо, що під об’єднання потраплять Запорізька обласна клінічна лікарня, Запорізький протипухлинний центр та кардіологічний центр. Також планують створити Центр матері та дитини на базі обласної дитячої лікарні, перинатального центру та центру репродукції.

Проте Запорізький протипухлинний центр виступив проти такого рішення ЗОВА та звернувся до суду. Проте суд відмовив онкологічному центру за відсутністю достатніх обґрунтувань.

Медичному закладу дали три дні, щоб або приєднатися до обласної лікарні, або звільнити фахівців. Запорізький онкологічний центр залишився незадоволеним таким рішенням та в соціальних мережах інформує, що буде боротися далі.

Згодом Запорізький протипухлинний центр адресував петицію до Президента України.