Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Суспільство » Здоров'я » Запорізькі лікарі у співпраці з київським хірургом врятували життя дівчині

Запорізькі лікарі у співпраці з київським хірургом врятували життя дівчині

Команда запорізьких лікарів у співпраці з київським трансплантологом Владиславом Закордонцем провели пересадку нирки від матері до дитини. Операція врятувала життя дівчині.

Про це повідомляє Запорізька обласна клінічна лікарня.

В Запоріжжі команда міських лікарів спільно з київським трансплантологом вищої категорії Владиславом Закордонцем безкоштовно провели операцію 34-річній дівчині. Пацієнтка хворіла на цукровий діабет, який призвів до ниркової недостатності.

Запорізькі лікарі у співпраці з київським хірургом врятували життя дівчині
Лікар-трансплантолог Владислав Закордонець. Фото: Укрінформ

На донорство погодилась мати дівчини, після чого лікарі провели трансплантацію. Сумарно операція тривала близько 4-х годин. Наразі за словами лікарів обидві запоріжанки знаходяться в нормальному стані. Дівчині доведеться пройти реабілітацію та приходити на планові обстеження. Також за словами лікаря-хірурга Євгена Гайдаржі, пацієнтці прописали ліки, які вона має приймати протягом всього життя.


Раніше ми писали, що у Запоріжжі на позачерговій сесії депутати ухвалили рішення про об’єднання деяких лікарень. Зокрема мова йде про лікарні №1, №3, №4, №6, №7 та №10.

Що відомо про об’єднання лікарень в Запоріжжі?

Про об’єднання лікарень розповіли в ЗОВА ще 2 травня. Тоді писали що серед 40 медичних закладів Запоріжжя вже реорганізували 15 та деякі планують об’єднати.

“Нині їх близько 40 – деякі з них об’єднають. Всі необхідні документи вже підготовлені. Мета реформ – підвищення якості медичних послуг для населення та зменшення витрат з обласного бюджету”, – писала пресслужба ЗОВА.

Згодом стало відомо, що під об’єднання потраплять Запорізька обласна клінічна лікарня, Запорізький протипухлинний центр та кардіологічний центр. Також планують створити Центр матері та дитини на базі обласної дитячої лікарні, перинатального центру та центру репродукції.

Проте Запорізький протипухлинний центр виступив проти такого рішення ЗОВА та звернувся до суду. Проте суд відмовив онкологічному центру за відсутністю достатніх обґрунтувань.

“В даному випадку позивачем не надано жодного доказу в обґрунтування наявності обставин, які б свідчили про існування очевидної небезпеки для прав позивача. Твердження позивача ґрунтуються наразі на припущеннях, ймовірності виникнення негативних наслідків. Отже, позивачем не доведено необхідність вжиття заходів забезпечення позову”, – йдеться в ухвалі Запорізького окружного адміністративного суду.

Медичному закладу дали три дні, щоб або приєднатися до обласної лікарні, або звільнити фахівців. Запорізький онкологічний центр залишився незадоволеним таким рішенням та в соціальних мережах інформує, що буде боротися далі.

Згодом Запорізький протипухлинний центр адресував петицію до Президента України.