Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Суспільство » У Запоріжжі перейменують ще 100 вулиць: що відомо про нові назви

У Запоріжжі перейменують ще 100 вулиць: що відомо про нові назви

У Запоріжжі перейменують ще 100 вулиць: що відомо про нові назви

Ілюстративне фото

У Запоріжжі на позачерговій сесії міської ради депутати перейменували ще 100 вулиць. Нову назву також отримають парки та сквери.

Про це повідомила Запорізька міська рада.

Нову назву отримав сквер по вул. Залізничній. Тепер він називається сквер “Локомотив”. На доопрацювання повернули документи про перейменування площі ім. Маяковського. Раніше їй пропонували присвоїти назву “Мистецька“. За словами посадовців для початку необхідно площу об’єднати зі сквером, а лише потім змінювати назву.

Також депутати відхилили проєкт перейменування вулиці Насосної на Оберхаузенівську. Обергаузен – це німецьке місто-побратим Запоріжжя. За словами посадовців, для такої назви вулиця занадто мала.


Як ми писали раніше, в Запоріжжі планують перейменувати так званий “Кремлівський” парк. Запоріжцям пропонують проголосувати за нову назву – “Парк Придніпровський”.

У Запорізькій міській раді додали ще один пакет проєктів рішень щодо перейменування ще 18 вулиць та провулків в рамках дерусифікації топонімів. Мова йде переважно про ті назви, що звеличують, увіковічують, пропагують або символізують РФ та Білорусь.

Вулицю Лізи Чайкіної в Заводському районі міста перейменували. Тепер вона носить ім’я бійця УПА Мирослава Симчича.

“Якщо не помиляюсь, то на мапі Запоріжжя сьогодні вперше з’явилася вулиця на честь бійця УПА. Сьогодні вулицю Лізи Чайкіної (яка не мала до нашого міста жодного відношення) депутати міськради перейменували на вулицю Мирослава Симчича”, – пише запорізький гід та активіст Роман Акбаш.