Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Суспільство » У Запоріжжі в Заводському районі вулицю Лізи Чайкиної перейменували: яка нова назва

У Запоріжжі в Заводському районі вулицю Лізи Чайкиної перейменували: яка нова назва

У Запоріжжі в Заводському районі вулицю Лізи Чайкиної перейменували: яка нова назва

Фото: Ліза Чайкіна та Мирослав Симчич. Колаж Inform.zp.ua

Сьогодні вулицю Лізи Чайкіної в Заводському районі міста перейменували. Тепер вона носить ім’я бійця УПА Мирослава Симчича.

Про це повідомив запорізький гід та активіст Роман Акбаш. 

“Якщо не помиляюсь, то на мапі Запоріжжя сьогодні вперше з’явилася вулиця на честь бійця УПА. Сьогодні вулицю Лізи Чайкіної (яка не мала до нашого міста жодного відношення) депутати міськради перейменували на вулицю Мирослава Симчича”, – пише Роман. 

У Запоріжжі перейменували вулицю
Мирослав Симчич

Запорізький краєзнавець розповідає, що Мирослав Симчич був з Прикарпаття. Чоловік у 1941 році став членом ОУН  та бійцем Української Повстанської Армії з 1943-го. У 1948 році Симчич був заарештований та засуджений на 25 років таборів. У 1963 році був звільнений, але через 5 років знову був засуджений. Вийшов на волю у 1985 році. Усього відбув в ув’язненні 32 роки, 6 місяців і 3 дні.

“До речі, Симчич має пряме відношення до Запоріжжя та Заводського району. Після звільнення він жив та працював у Запоріжжі, на Павло-Кічкасі. У західну частину Україну повертатися було заборонено. В нашому місті Симчич одружився з Раїсою Мороз, робітницею металургійного заводу “Запоріжсталь”, – ділиться Акбаш. 

На “Запоріжсталі” працював і сам Мирослав. В 1994 році чоловік переїхав до Коломиї. Був реабілітований у 2017 році, а ще за п’ять років сотенний УПА був нагороджений званням Героя України. Мирослав Васильович помер в січні цього року.


Раніше ми писали, що у Запоріжжі в рамках дерусифікації триває перейменування вулиць. Від початку збройної агресії РФ у місті перейменовано 142 вулиці, провулків та площ.