Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Політика » У Запоріжжі перевірять на прозорість міську раду

У Запоріжжі перевірять на прозорість міську раду

У Запоріжжі перевірять на прозорість міську раду

Секретарка Запорізької міської ради Регіна Харченко

У Запоріжжі планують створити робочу групу, яка буде перевіряти прозорість міської ради. Також ця група буде впроваджувати зміни в підзвітність влади.

Про це на загальноміській нараді розповіла секретарка Запорізької міської ради Регіна Харченко.

У Запоріжжі планують створити робочу групу, яка буде аналізувати досвід “прозорих” міст та впроваджувати такі рішення. Ця група розробить стратегію підзвітності міськради.

“Це буде базовим критерієм щодо проходження щорічної атестації посадовців міської ради”, – каже Регіна Харченко.  

Ще одним кроком до підзвітності міської влади стануть щомісячні наради, де будуть обговорювати актуальні питання життєдіяльності міста.


Раніше ми писали, що повномасштабна війна та безпекові ризики обмежили доступ українців до інформації. Зокрема у 2023 році частина міських та обласних рад в Україні не публікувала інформацію, яка має бути відкритою. Проте низький бал відкритості отримала лише одна міськрада — Запорізька.

Запорізька міська рада не публікує розпорядження про скликання сесії, порядки денні, проєкти рішень, протоколи та не транслює засідання.

Нагадаємо, у Запоріжжі детективи НАБУ та СБУ проводили обшуки у міськраді, обласній військовій адміністрації, складських приміщеннях та у житлових приміщеннях можливих причетних осіб до розкрадання гуманітарної допомоги. За майже півтора року слідства винних у справі не знайшли та не покарали.

В процедурі закупівлі медичного обладнання та інших виробів для Міської лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги виявили завищення цін.

Як писав раніше Inform.zp.ua, аудитори виявили, що в Запорізькому обласному бюро судово-медичної експертизи оплачували завищену вартість ремонтно-будівельних робіт на суму понад мільйон гривень.