Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Новини » У запорізького митрополита УПЦ МПУ Луки проходять обшуки: що сталося (ФОТО)

У запорізького митрополита УПЦ МПУ Луки проходять обшуки: що сталося (ФОТО)

У запорізького митрополита УПЦ МПУ Луки проходять обшуки: що сталося (ФОТО)

Запорізький митрополит УПЦ МПУ Лука

Служба безпеки України проводить обшуки у запорізького митрополита УПЦ МПУ Луки. Слідчі дії розпочалися сьогодні, 1 травня, зранку.

Про це пишуть українські медіа з посиланням на джерела в правоохоронних органах.

Сьогодні зранку слідчі СБУ розпочали обшуки у Запоріжжі за місцем проживання (справжнє ім’я Андрій Коваленко). Його можуть підозрювати у запереченні російської війни проти України, а також поширенні пропаганди окупантів.

У запорізького митрополита УПЦ МПУ Луки проходять обшуки
Фото: СБУ

Більше інформації правоохоронці нададуть пізніше.

Що відомо про запорізького митрополита Луку?

Російська православна церква випустила “Патріарший календар”, куди включили всіх чинних єпископів РПЦ і Української православної церкви Московського патріархату. До нього увійшов й митрополит Запорізький та Мелітопольський Лука.

Митрополит Запорізький і Мелітопольський УПЦ МП Лука (Андрій Коваленко) подав позов на президента України Володимира Зеленського. Священнослужитель вважає протиправним указ президента про санкції і вимагає його скасувати.

Митрополит просить суд залучити до розгляду справи третіх осіб-Раду національної безпеки і оборони України та Службу безпеки України.

Рада національної безпеки та оборони запровадила персональні санкції проти митрополита Запорізького та Мелітопольського УПЦ МП Луки (Андрій Коваленко).

Йому заборонили користуватися активами, виводити капітали зарубіжних країн, обмежили йому торгові та інші операції, пов’язані з майном, і навіть позбавили державних нагород.

Мешканці Запоріжжя звернулися до місцевої влади заборонити роботу та розірвати договори із запорізькою єпархією УПЦ МП.