Підготовка до опалювального сезону в Запорізькій області в 2022 році проходить в умовах воєнного стану і окупації приблизно 70% населених пунктів.
Це одна з основних проблем, через яку більшість територій області залишаться цього сезону без опалення.
Через бойові дії та знищення окупантами комунальних систем, що забезпечують теплопостачання, опалювальний сезон у Запорізькій області пройде складно.
В матеріалі розкажемо, які зараз справи з опаленням територій Запорізько області; як запоріжця додатково утеплити свої оселі і як мінінмізувати втрату тепла під час холодів.
Яка ситуація з опаленням в Запорізькій області?
На неокупованій території все йде за планом – це підготовка мереж та котелень. Варто подбати про утеплення своїх будинків у приватному секторі, по можливості запасатись дровами та паливними брикетами. Складна ситуація у зоні ведення бойових дій. Було також визначено потребу у додатковому фінансуванні обласних комунальних установ, побудові резервних електромереж, — розповів голова Запорізької ОВА Олександр Старух.
Наприклад, у Мелітополі вже більше місяця немає природного газу, що забезпечує 95% систем опалення. Опалювальний сезон у Мелітополі під загрозою.
Газ зник у той час, коли було перебито наш магістральний газопровід під Оріховим. Саме з цієї причини відключено газ на більшій частині окупованих територій Запорізької області. Налагодити постачання газу можна лише якщо полагодити газопровід, але це майже неможливо, — сказав мер Мелітополя Іван Федоров.
За словами Івана Федорова, окупанти хочуть провести від Мелітополя до Бердянська новий газопровід, але це неможливо. Тому мер уточнив, що газу у Мелітополі не буде.
На сьогодні внаслідок пошкодження окупаційними військами магістральних газопроводів без газопостачання знаходиться 269 населених пунктів Запорізької області (орієнтовно 570 тис населення).
Опалювальний сезон – які резервні засоби опалення підготувати?
Приватний будинок переважно обігрівають автономними газовими або електричними системами. Оскільки ситуація з подібними енергоресурсами досить складна і нестабільна, обласна влада радить людям встановити автономний твердопаливний котел, який стане резервним паливним обладнанням або встановити “буржуйку”
В багатоквартирному будинку з централізованим опаленням встановлення “буржуйки” є недоцільним та пожежонебезпечним, тому альтернативним обігрівачем є електрична батарея, кажуть в Департаменті житлово-комунального господарства та будівництва. Але треба врахувати стан внутрішніх електричних мереж у будинку, щоб також не спровокувати пожежу.
Як мінімізувати втрату тепла в квратирі?
У разі недостатнього обігріву оселі, мешканцям багатоквартирного будинку радять:
- встановити тепловідбиваючі екрани між стіною та батареєю;
- прибрати штори на рівні батареї;
- провести теплоізоляцію вікон та дверей (заклеїти вікна скотчем або клеєвою стрічкою);
- максимально утеплити балкон.
У самому багатоквартирному будинку:
- провести теплоізоляцію внутрішньобудинкових мереж теплопостачання;
- утеплити двері й вікна в під’їздах;
- перевірити арматуру регулювання на вході;
- оперативно виконати аварійно-ремонтні роботи.
Також вам буде цікаво почитати:
– 1 вересня на окупованих територіях Запорізької області: яким буде початок навчального року
– Як працюватимуть школи у Запоріжжі з 1 вересня