Головна » Общество » Здоровье » В запорізькій області зафіксовані дві дитячі смерті від туберкулезу

В запорізькій області зафіксовані дві дитячі смерті від туберкулезу

Це вперше за 8 років. В Запорізькій області найвищий рівень захворюваності на туберкульоз серед дітей та п’яте місце за рівнем захворюваності серед дорослого населення в Україні, що фактично є епідемією туберкульозу. Про йдеться в зверненні 20 громадських організацій Запорізької області до депутатів міськ- та облради, керівництва міста та області. Вимога одна — знайти можливість профінансувати програму реабілітації дітей, хворих на туберкульоз.

Дитяче відділення обласного протитуберкульозного диспансеру на даний момент переповнене, потреби в лікуванні дітей більші, ніж є можливість забезпечити це лікування. Як правило, це діти з малозабезпечених або навіть асоціальних родин, де батьки не завжди можуть їм допомогти. Тому питання лікування та реабілітації цих дітей є надвичайно важливим, — заявляє благодійний фонд «Єдність «за майбутнє», який теж підписав заяву.

Дитячий санаторій для реабілітації дітей після тривалого лікування – від 6 до 24 місяців, знаходиться за адресою: м. Запоріжжя, Шевченківський район, вул. Червонополянська 1а. В рамках реформи медичної сфери стає структурним підрозділом обласного туберкульозного диспансеру.

Завдяки підтримці міжнародної спільноти в рамках гуманітарної допомоги Україні (німецька організація «GIZ») відремонтовано 9 класних кімнат, в яких створені всі умови для ефективного навчання дітей та реабілітації після лікування.

Але, на жаль, сьогодні не вистачає 7 мільйонів гривень на рік, для того, щоб це відділення запрацювало.

За даними центру громадського здоров’я МОЗ України, в січні 2020 року зареєстровано 1 945 випадків туберкульозу, а 18 472 особи проходили лікування.

Напомним, в Каменке-Днепровской в Запорожской области от туберкулезного менингита умерла ученица 2 класса. В больницу попала и семья девочки.