Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Кримінал » Резонанс » На 10 років позбавлення волі засуджено окупаційного очільника Запорізької АЕС

На 10 років позбавлення волі засуджено окупаційного очільника Запорізької АЕС

На 10 років позбавлення волі засуджено окупаційного очільника Запорізької АЕС

СБУ

На 10 років ув’язнення засуджено окупаційного «очільника» Запорізької АЕС Юрія Чернічука. До окупації регіону Чернічук обіймав посаду т.в.о головного інженера – першого заступника генерального директора «Запорізька АЕС» ДП «НАЕК Енергоатом».

Про це повідомляє Запорізька обласна військова адміністрація.

З початком широкомасштабного вторгнення, він пішов на співпрацю з окупантами. Після захоплення Запорізької атомної електростанції Чернічук погодився очолити створену на її базі фейкову «експлуатуючу організацію АЕС», яка фактично підпорядковується «Росатому».

На цій «посаді» він сприяв забезпеченню функціонування «Запорізької АЕС» як об’єкту енергетичної системи держави-агресора з подальшим підключенням електростанції до енергосистеми РФ. «Керівник» змушував українських атомників підписувати контракти із псевдоустановою. Працівникам, які не бажали підписувати контракт,  він погрожував переслідуванням з боку окупантів, фізичною розправою та депортацією.

Юрій Чернічук
Юрій Чернічук

Крім того, за його наказом було відключене комутаційне обладнання системи мережі передачі даних на території станції, що унеможливило контроль за станом реакторних установок з боку України. За висновками профільних експертів, такі дії можуть призвести до техногенної катастрофи.

За матеріалами Служби безпеки суд визнав його винним за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 (пособництво державі-агресору вчинене за попередньою змовою групою осіб) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, обстріли тимчасово окупованої Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС), що відбувалися вперше з 2022 року у квітні 2024, впритул наблизили ризик ядерної катастрофи.

Нагадаємо, лише за нещодавні тижні Росія вже кілька разів намагалась перекласти на Україну відповідальність за використання безпілотників для атак на обʼєкти ЗАЕС. Це свідомі російські дії, які продовжують російську ж практику шантажу України та усієї міжнародної спільноти ризиком катастрофи на ЗАЕС.

Лише повернення ЗАЕС під контроль України здатне відновити реальну безпеку станції.

Нагадаємо, Міністерство закордонних справ закликало міжнародних партнерів відреагувати на випадки російських провокацій на тимчасово окупованій Запорізькій атомній електростанції.