У Запоріжжі відбудеться лекція про історію пращурів. Лектори розкажуть про менонітів, які створили свої колонії на острові Хортиця.
Про це повідомляє Національний заповідник “Хортиця”.
Меноніти – це християнський протестантський рух, який оселився в Запоріжжі наприкінці 18 століття. Вже у 1789 році на Хортиці утворилося 8 поселень, які переросли в цілі менонітські колонії. З часом меноніти вивчили українську мову і вільно спілкувалися з українцями.
“Вони – діти світу, які перекували свої мечі на плуги і свої списи на серпи, і не знають більше війни”, – так у 1537 році охарактеризував менонітів засновник цього протестантського руху Менно Сімонс.
Про побут менонітів, які артефакти залишились від сусідів наших пращурів розкажуть на лекції “Менонітські пам’ятки острова Хортиця”.
Дата: 8 червня (субота) об 11:00.
Адреса: Музейні студії “Місто за порогами”, м. Запоріжжя, бульвар Центральний, 3 (другий поверх).
Раніше ми писали, що Дніпровська ГЕС – це велична, масштабна споруда початку 20 століття. Навколо її будівництва і досі точиться безліч міфів і теорії, які 16 березня в Музеї архітектури Запоріжжя, на лекції-дискусії «Хоч греблю гати питань про ДніпроГЕС», розвінчували історики Запоріжжя.
В заповіднику “Хортиця” знайшли чимало артефактів, які відкрились на острові після підриву Каховської ГЕС. Фахівці здійснили всі необхідні консерваційно-реставраційні роботи та кожний охочий може у відкритому доступі подивитися на історичні предмети.
Падіння рівня води у нижньому б’єфі ДніпроГЕС відкрило для археологів нові знахідки та артефакти. Одними з них стали старовинні дерев’яні човни, які колись були пришвартовані на берегах острова Хортиця.