Верховна Рада України вчора, 4 червня, у другому читанні ухвалила закон про застосування англійської мови в Україні. Цей закон зобов’язує деяких працівників володіти англійською.
Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.
Законопроект про англійську мову в Україні проголосували 236 народних депутатів. Новий закон закріплює статус англійської як однієї з мов міжнародного спілкування в Україні. Також громадяни повинні володіти англійською, якщо обіймають такі посади:
- Осіб, які працюють на держслужбі категорії А, Б і В. За знання на рівні не нижче B2 для них будуть передбачені надбавки 10% до окладу;
- Голів місцевих адміністрацій, їхніх заступників;
- Військовослужбовців-контрактників офіцерського, сержантського і старшинського складу;
- Поліцейських середнього та вищого складу Нацполіції, прокурорів, співробітників митних і податкових органів. На час воєнного стану вимоги для військовослужбовців і поліції не встановлюються.
Також за словами Железняка, що відбулося голосування щодо поправки до закону про бюджетну підтримку для кінотеатрів за демонстрування англомовних фільмів. Поправку підтримали 226 депутатів.
Англійську обов’язково викладатимуть у старших групах дитсадків, у середній школі, ПТУ та університетах.
Раніше ми писали, що Верховна Рада підтримала законопроєкт про застосування англійської мови в Україні. Новий закон зобов’язує володіти англійською мовою певних держслужбовців, а також працівників екстреної допомоги.
В Запоріжжі працюють над запровадженням програми розвитку української мови. Серед запропонованих ініціатив: безкоштовні мовні курси, перейменування вулиць, полиці з українськими книжками.
В Запоріжжі розпочали підготовку втілення Програми забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя Запоріжжя на 2024-2030 роки.
Раніше Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь повідомляв, що у Запоріжжі досі немає мовної програми.
Запоріжці створили петицію, яка пропонує затвердити на міському рівні цільову програму популярізації української мови.