Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Суспільство » Названо 6 видів доплат для запорізьких військових

Названо 6 видів доплат для запорізьких військових

Названо 6 видів доплат для запорізьких військових

Фото: Генштаб ЗСУ

Українські військові можуть отримати шість видів додаткової винагороди за участь в обороні від російських окупантів.

Про це в інтерв’ю «Укрінформу» розповіла заступниця міністра оборони України Наталія Калмикова.

Перший вид доплат

За її словами, перший вид доплат – це 100 тисяч гривень на місяць для тих військових, які беруть безпосередню участь у бойових діях. Також така винагорода передбачена для тих, хто забезпечує заходи з безпеки і оборони, перебуваючи в районі фронту, в тому числі в окупації.

“Така виплата зберігається для сімей полонених, які зникли безвісти та за час лікування після отримання поранень, травм, контузій, пов’язаних із захистом Батьківщини”, – додала Калмикова.

Другий вид доплат

Доплати у розмірі 50 тисяч гривень можуть отримати ті військові, які виконують бойові завдання у складі органу військового управління, штабу угруповання військ чи штабу тактичної групи у пункті управління оперативно-стратегічного угруповання військ.

“Це можливо поза районами ведення бойових дій, якщо такий пункт здійснює оперативне управління військовими частинами та підрозділами, які ведуть бойові дії на лінії бойового зіткнення на відстані виконання бойових завдань підрозділу першого ешелону оборони або наступу”, – розповіла заступник міністра.

Вона уточнила, що перелік таких органів військового управління затверджує головнокомандувач ЗСУ чи начальник Генштабу ЗСУ.

Третій вид доплат

Ще одні доплати у розмірі 30 тисяч гривень передбачені для військових, які виконують бойові чи спеціальні завдання відповідно до наказів.

Це стосується:

  • військових, що діють в угрупованнях Сил оборони держави, резерву головнокомандувача, розгорнутих пунктів управління Генштабу;
  • військових, що захищають об’єкти критичної інфраструктури;
  • військових, які забезпечують угруповання захисників, які перебувають у районах ведення бойових дій.

Четвертий вид доплат

Доплати у розмірі 70 тисяч Кабмін затвердив нещодавно. Їх отримують ті, хто перебуває безпосередньо на лінії зіткнення з ворогом – у першому ешелоні оборони чи наступу.

Також винагороди отримують військові, які виконують завдання в окупації або на території ворога.

Доплати не прив’язуються до конкретного місяця – 70 тисяч можна отримати лише тоді, коли набереться 30 днів виконання завдань.

П’ятий вид Доплат

Доплати у розмірі від 15 тисяч до 30 тисяч гривень призначено для інструкторів у навчальних військових частинах.

Шостий вид Доплат

Чергові доплати передбачені для курсантів військових вишів, вони становлять 2350 гривень.

Нагадаємо, російські війська підтвердили наступ у західній частині Запорізької області на тлі триваючих позиційних боїв. Геолокаційні кадри показують, що російські війська просунулися на південь від Роботиного.

Українські та російські джерела заявляли, що в Роботиному тривали позиційні зіткнення. Російський мілблогер стверджував, що частина Роботино є спірною «сірою зоною».

Нагадаємо, що тиждень після Великодня в народі має назву Світла седмиця. Кожен день має свої вірування та прикмети. Inform.zp.ua розповідає, що запоріжцям не можна роботи протягом цих 7 днів.

На поминальні дні у Запоріжжі з 6-го по 14 травня збільшать кількість рейсів за маршрутами на кладовища.

Цьогоріч 5 травня православні запоріжці відзначали свято Великодня. Українці вже втретє відзначають християнське свято в умовах повномасштабної війни. Містян і гостей обласного центру просять, за можливості, не йти до церкви та уникати великого скупчення людей.