Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Суспільство » Запоріжців прохають обмежити споживання електроенергії

Запоріжців прохають обмежити споживання електроенергії

Запоріжців прохають обмежити споживання електроенергії

Ілюстративне фото

Через масовані обстріли об’єктів електроенергетики в енергосистемі країни утворився дефіцит електроенергії. Енергетики закликають скоротити споживання електроенергії в пікові години: вранці з 07:00 до 10:00 і ввечері з 18:00 до 22:00.

Про це повідомили в «Запоріжжяобленерго».

Ось декілька ефективних порад:

  • не користуйтеся одночасно кількома потужними електроприладами: пральною машиною, електроплитою, чайником, пилососом, праскою;
  • відкладіть користування бойлером, пральною машиною та, можливо, іншою технікою, що може бути запрограмована, на нічний час (після 23:00);
  • вимикайте світло в порожніх приміщеннях;
  • використовуйте енергоефективні лампи потужністю не більше 10 Вт.
  • заряджайте повербанки та акумулятори вночі чи вдень з 10:00 до 18:00, оминаючи час пікового споживання.

Нагадаємо, обстріли тимчасово окупованої Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС), що відбувалися вперше з 2022 року у квітні 2024, впритул наблизили ризик ядерної катастрофи.

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі сказав, що війна в Україні є першою в історії, яка ведеться на об’єктах великої ядерно-енергетичної програми. За його словами, 7 квітня, Міжнародна місія підтримки та допомоги ЗАЕС (ISAMZ) підтвердила перші атаки з листопада 2022 року, спрямовані безпосередньо на ЗАЕС. Гендиректор МАГАТЕ зазначив, що станція залишається не під окупацією, а “під оперативним контролем Росії”.

Нагадаємо, лише за нещодавні тижні Росія вже кілька разів намагалась перекласти на Україну відповідальність за використання безпілотників для атак на обʼєкти ЗАЕС. Це свідомі російські дії, які продовжують російську ж практику шантажу України та усієї міжнародної спільноти ризиком катастрофи на ЗАЕС.

Лише повернення ЗАЕС під контроль України здатне відновити реальну безпеку станції.

Нагадаємо, Міністерство закордонних справ закликало міжнародних партнерів відреагувати на випадки російських провокацій на тимчасово окупованій Запорізькій атомній електростанції.