Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Кримінал » Резонанс » Запорізьку атомну станцію атакував дрон – що відомо

Запорізьку атомну станцію атакував дрон – що відомо

Запорізьку атомну станцію атакував дрон – що відомо

ЗАЕС. Ілюстративне фото

Вчора, 18 квітня 2024 року, безпілотник атакував навчальний центр тимчасово окупованої Запорізької атомної електростанції. Це вже третій напад на ЗАЕС за останній час.

Про це повідомили в Міжнародному агентстві з атомної енергії.

Це буде третій за останній час напад на навчальний центр після двох подібних інцидентів минулого тижня. На ЗАЕС повідомили групі МАГАТЕ, яка розміщена на місці, що безпілотник було «нейтралізовано», не повідомляючи додаткових подробиць.

Групі було відмовлено в доступі до навчального центру неподалік від периметра майданчика ЗАЕС для оцінки інциденту, посилаючись на потенційні ризики безпеки.

«Хто б не стояв за цими інцидентами, вони, схоже, ігнорують неодноразові заклики міжнародної спільноти до максимальної військової стриманості, щоб запобігти цілком реальній загрозі серйозної ядерної аварії, яка може мати значні наслідки для здоров’я та навколишнього середовища і не принесе користі абсолютно нікому», – повідомив генеральний директор Гроссі.

Раніше цього тижня на ЗАЕС прибула нова група експертів МАГАТЕ, які у вівторок перетнули лінію фронту конфлікту, щоб замінити своїх колег, які спостерігали за ситуацією на ЗАЕС протягом останніх кількох тижнів.

Нагадаємо, обстріли тимчасово окупованої Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС), що відбувалися вперше з 2022 року у квітні 2024, впритул наблизили ризик ядерної катастрофи.

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі сказав, що війна в Україні є першою в історії, яка ведеться на об’єктах великої ядерно-енергетичної програми. За його словами, 7 квітня, Міжнародна місія підтримки та допомоги ЗАЕС (ISAMZ) підтвердила перші атаки з листопада 2022 року, спрямовані безпосередньо на ЗАЕС. Гендиректор МАГАТЕ зазначив, що станція залишається не під окупацією, а “під оперативним контролем Росії”.

Нагадаємо, лише за нещодавні тижні Росія вже кілька разів намагалась перекласти на Україну відповідальність за використання безпілотників для атак на обʼєкти ЗАЕС. Це свідомі російські дії, які продовжують російську ж практику шантажу України та усієї міжнародної спільноти ризиком катастрофи на ЗАЕС.

Лише повернення ЗАЕС під контроль України здатне відновити реальну безпеку станції.

Нагадаємо, Міністерство закордонних справ закликало міжнародних партнерів відреагувати на випадки російських провокацій на тимчасово окупованій Запорізькій атомній електростанції.