Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Кримінал » Резонанс » Окупанти викрали понад 1000 запоріжців: куди звертатися за допомогою

Окупанти викрали понад 1000 запоріжців: куди звертатися за допомогою

Окупанти викрали понад 1000 запоріжців: куди звертатися за допомогою

Окупанти

Понад 1000 мешканців з окупованої території Запорізької області викрадені та незаконно ув’язнені російськими окупантами. На окупованій території продовжуються викрадення людей.

Про це повідомив голова Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров.

За його словами, доля багатьох раніше зниклих лишається невідомою. Доступу до місць утримання викрадених та повної інформації про людей, які зникли на окупованій Запорізької області, немає у жодної організації, в тому числі міжнародної.

Дані про викрадення своїх громадян Україна отримує тільки від родичів чи близьких викраденої людини.

Повідомити про зникнення людини можна: до найближчого територіального органу Національної поліції.

Також звернутися до Центру з розшуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, який в тому числі веде документування і насильницьких зникнень – на “гарячу лінію” 095-450-41-86 (є “WhatsApp, Telegram, Viber, Signal”).

Або до Уповноваженого ВР з прав людини –  за телефонами “гарячої лінії” 0800-50-17-20, 044-299-74-08.

Щодо зниклих та викрадених цивільних осіб у м. Мелітополь та Мелітопольському районі за телефоном: +380980636147.

Нагадаємо, у липні 2023 року начальника зміни турбінного відділення ЗАЕС Сергія Спартесного викрали окупанти. Протягом 9 місяців вони утримують чоловіка в полоні.

Сергій Спартесний проживав з дружиною в Енергодарі та працював на Запорізькій АЕС. Після окупації Наталія Спартесна виїхала з міста, а чоловік вирішив залишитися. 18 липня 2023 року до оселі Сергія окупанти прийшли з обшуком, а чоловіка відвезли до місцевого відділку поліції. Там Сергій Спартесний перебуває й сьогодні.

Як писав раніше Inform.zp.ua, згідно даних офіційного реєстру, наразі в російському полоні перебуває 1200 мешканців Запорізької області. Проте не офіційно, ця цифра значно більша.

Таку думку висловив очільник Запорізької ОВА Іван Федоров під час пресконференції.

Останнє повідомлення, яке Альона Скуйбіда надіслала своєму чоловікові у квітні 2022 року з Бердянська, було: “Напишу, коли виїду з окупації”. Але поки вона доїхала до Полтавської області й відчула, що дихає вільно, її чоловік потрапив до полону.