Сьогодні, 22 січня, в Україні відзначають День Соборності. І хоча українці в Запорізькій області зараз розділені, вони не забувають про свою національну ідентичність.
Inform.zp.ua розповідає, як запоріжці в окупації продовжують боротися з тиском росіян.
Ще в серпні 2022 року українські партизани звернулися у відео до окупантів. Вони пообіцяли дістати кожного з них.
“Кожного окупанта, що ступив на нашу землю, чекає куля, а на кожного колаборанта, який стане посібником рашистів і візьме участь до підготовки до цього шоу злого карлика путіна, чекає справедлива розплата” – кажуть партизани.
![партизаны обращение](https://cms.inform.zp.ua/wp-content/uploads/2022/08/partizany-obrashhenie-1024x576.png)
З того часу на окупованих територіях рух опору активно працює та не дає окупантам відпочити.
14 січня в окупованому Мелітополі у Запорізькій області українські партизани підірвали авто з російськими окупантами.
“Внаслідок проведеного силами українського опору спеціального заходу був підірваний автомобіль російських загарбників УАЗ “Patriot”. Разом з московським позашляховиком ураження зазнали четверо окупантів”, — йдеться в повідомленні”, – писали в ГУР про цей випадок.
Але це не єдиний подібний інцидент. Так 15 грудня 2023 року у Мелітополі рух опору провів успішну диверсію й підірвав залізничний потяг. Він щодня возив із Криму до Мелітополя та Дніпрорудного боєприпаси та паливо.
А 11 листопада 2023 року в Мелітополі було влучання в штаб окупантів, де знищили російських офіцерів.
Окрім партизанів на окупованих територіях Запорізької області працюють активісти “Жовтої Стрічки”. Вони чинять спротив окупантам у вигляді флешмобів з українськими флагами та спалювання російської символіки.
![Спротив Мелітополь](https://cms.inform.zp.ua/wp-content/uploads/2023/11/photo_2023-11-13_12-43-38-768x1024.jpg)
![Спротив Мелітополь](https://cms.inform.zp.ua/wp-content/uploads/2023/11/photo_2023-11-13_12-43-37-2-1024x837.jpg)
![У Мелітополі знищують видання пропагандистів](https://cms.inform.zp.ua/wp-content/uploads/2023/11/photo_2023-11-29_19-22-50-768x1024.jpg)
![Спротив Мелітополь](https://cms.inform.zp.ua/wp-content/uploads/2023/11/photo_2023-11-13_12-43-39-768x1024.jpg)
У сьогоднішньому зверненні Президент України сказав: “Коли всі українці тримаються за руки, вони не піднімуть їх догори, аби здатися. Боремося всі”.
Запорізька область продовжує боротися з окупаційним режимом кожен день.