Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Суспільство » Опалювальний сезон-2022: як запоріжцям допоможуть обігріти оселю

Опалювальний сезон-2022: як запоріжцям допоможуть обігріти оселю

Опалювальний сезон-2022: як запоріжцям допоможуть обігріти оселю

Опалювальний сезон

Опалювальний сезон-2022 в Україні буде набагато складнішим, ніж попередні через воєнні дії і окупацію територій. Підготовка до опалювального сезону вже стартувала і в умовах війни вона передбачає 

Жителів територій України, прилеглих до зони бойових дій обіцяють забезпечити безоплатною деревиною. Це стане можливе шляхом перерозподілу субвенції з державного бюджету на закупівлю та доставлення деревини. І Запорозька область теж підпадає під цю програму.

Як вона працюватиме і що можуть отримати запорожці, розкажемо далі. 

Мешканці особливо небезпечних територій можуть безоплатно отримати дрова. Це буде допомогою при підготовці до опалювального сезону, який за інформацією влади очікується важким, через військові дії і окупацію населених пунктів. 

Про нову ініціативу розповіли в Мінреінтеграції України. 

Змінами передбачено надання можливості обласним військовим адміністраціям Донецької, Запорізької, Миколаївської, Сумської, Харківської, Херсонської, Дніпропетровської та Чернігівської областей. Території, прилеглі до зони проведення воєнних (бойових) дій, потрібно забезпечити населення цих територій деревиною паливною на період опалювального сезону, – уточнили у відомстві. 

Отопительный сезон в Запорожье закончится 31 марта

Яка ситуація з опаленням в Запорізькій області? 

На неокупованій території все йде за планом – це підготовка мереж та котелень. Варто подбати про утеплення своїх будинків у приватному секторі, по можливості запасатись дровами та паливними брикетами. Складна ситуація у зоні ведення бойових дій. Було також визначено потребу у додатковому фінансуванні обласних комунальних установ, побудові резервних електромереж, — розповів голова Запорізької ОВА Олександр Старух.

Наприклад, у Мелітополі вже понад місяць немає природного газу, що забезпечує 95% систем опалення. Опалювальний сезон у Мелітополі під загрозою.

Газ зник у той час, коли було перебито наш магістральний газопровід під Оріховим. Саме з цієї причини відключено газ на більшій частині окупованих територій Запорізької області. Налагодити постачання газу можна лише якщо полагодити газопровід, але це майже неможливо, — сказав мер Мелітополя Іван Федоров.

За словами Івана Федорова, окупанти хочуть провести від Мелітополя до Бердянська новий газопровід, але це неможливо. Тому мер уточнив, що газу у Мелітополі не буде.

На сьогодні внаслідок пошкодження окупаційними військами магістральних газопроводів без газопостачання знаходиться 269 населених пунктів Запорізької області (орієнтовно 570 тис населення).

Опалювальний сезон — які резервні засоби опалення підготувати? 

Приватний будинок переважно обігрівають автономними газовими або електричними системами. Оскільки ситуація з подібними енергоресурсами досить складна і нестабільна, обласна влада радить людям встановити автономний твердопаливний котел, який стане резервним паливним обладнанням або встановити “буржуйку”

В багатоквартирному будинку з централізованим опаленням встановлення “буржуйки” є недоцільним та пожежонебезпечним, тому альтернативним обігрівачем є електрична батарея, кажуть в Департаменті житлово-комунального господарства та будівництва. Але треба врахувати стан внутрішніх електричних мереж у будинку, щоб також не спровокувати пожежу.

Запоріжжя опалювальний сезон закінчення

Як мінімізувати втрату тепла в кватирі і будинку?

У разі недостатнього обігріву оселі, мешканцям багатоквартирного будинку радять: 

  • встановити тепловідбиваючі екрани між стіною та батареєю;
  • прибрати штори на рівні батареї;
  • провести теплоізоляцію вікон та дверей (заклеїти вікна скотчем або клейовою стрічкою);
  • максимально утеплити балкон.

У самому багатоквартирному будинку:

  • провести теплоізоляцію внутрішньобудинкових мереж теплопостачання;
  • утеплити двері й вікна в під’їздах;
  • перевірити арматуру регулювання на вході;
  • оперативно виконати аварійно-ремонтні роботи.

Також вам буде цікаво почитати: “В умовах війни запоріжці також зможуть отримувати субсидії. До них додались і внутрішньо-переміщені особи, яким також необхідна така допомога”.

Як жителі Запоріжжя та внутрішньо-переміщені особи зможуть отримати  житлові субсидії, читайте за посиланням.