Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Суспільство » Освіта » Федоров розповів, коли почнуть навчати учнів в підземних школах

Федоров розповів, коли почнуть навчати учнів в підземних школах

Федоров розповів, коли почнуть навчати учнів в підземних школах

Фото: ЗОВА

У Запоріжжі та області планують збудувати 20 підземних шкіл. Офлайн-навчання в них хочуть запустити вже цієї осені.

Про це розповів очільник Запорізької ОВА Іван Федоров.

За його словами, вже будують 5 підземних шкіл, ще одну незабаром почнуть зводити.

“Найближчим часом розпочнемо роботи над шостою «школою» – закінчується тендерна процедура. Незабаром оголосимо тендер на сьому”, – розповів Федоров.

На будівництво останніх двох виділило державну субвенцію Міністерство освіти і науки України. Для фінансування будівництва ще 13 шкіл-укриттів проводять перемовини з Європейським інвестиційним банком та німецьким банком KfW.

Що відомо про навчання в Запорізькій області

До навчання в офлайн-режимі з 1 вересня 2024 року готуються повертатись і на Харківщині, щоправда лише в двох районах — Лозівському та Красноградському.

Наразі в прифронтових областях тривають роботи з відновлення пошкоджених та зруйнованих шкіл, а також облаштування належних укриттів. Кошти на це залучаються з усіх можливих напрямків — грантових та донорських програм, місцевих бюджетів та державного фінансування. Зокрема, на початку квітня Кабмін виділив кошти на облаштування укриттів у прифронтових регіонах: Харківська та Запорізька області отримають субвенцію у розмірі 500 млн грн, Херсонська та Миколаївська — 200 млн грн.

Одним з ноу-хау прифронтових регіонів є будівництво підземних шкіл. Першу таку вже збудували в Харкові. Вона має 20 класних кімнат і розрахована на прийом 900 учнів. Такі ж заклади вже будуються в місті Люботин та селищі Коротич Харківської області. Наступні підземні школи можуть з’явитися у місті Шостка (Сумська область), в Запоріжжі та Херсоні. Щоправда, реалізація таких проєктів потребує чималих грошей: на будівництво підземної школи в Харкові пішло 78 млн грн, а у Коротичі — 99 млн грн. Проте такі об’єкти будуть надійними: архітектори зазначають, що такі укриття можуть захистити не лише від уламків, а й від прямого влучання ракет, якими росіяни обстрілюють мирні міста.

Як писав раніше Inform.zp.ua, американська архітектурна компанія Gensler буде брати участь у будівництві підземних шкіл. Зокрема вони розроблять дизайн майбутніх освітніх закладів. Ця ж компанія брала участь в будівництві Shanghai Tower. Та багатьох інших масштабних проєктах забудови по всьому світу.

Будівництво хочуть розпочати у травні цього року й завершити до 1 вересня.

Навчальні заклади будуть розташовані у центрі міста, а також у Бородинському та Комунарському районах.

У Космічному мікрорайоні міста тривають роботи з будівництва підземної школи. Згідно з планами, навчання буде організовано у дві зміни: по 500 учнів у першу та другу зміну відповідно.