Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Суспільство » Транспорт » Містяни скаржаться на відсутність поліції та неробочі світлофори під час відлючень світла в Запоріжжі

Містяни скаржаться на відсутність поліції та неробочі світлофори під час відлючень світла в Запоріжжі

Містяни скаржаться на відсутність поліції та неробочі світлофори під час відлючень світла в Запоріжжі

Світлофор / Светофор

Через стабілізаційні відключення електроенергії в Запоріжжі вимикаються світлофори.

На складних перехрестях це часто може призвести до аварій. Там не завжди можна помітити регулювальників під час вимкнення світлофорів. Читачі поскаржились, що особливо небезпечна ситуація на перехрестях:

  • вул. Української та проспекту Соборного
  • перехресті вул. Зайцева та Незалежної України,
  • вул. Верхньої та проспекта Соборного
  • проспект Металургів та проспекта Соборного

В Патрульній пояснюють, що кількість регулювальників на складних перехрестях залежить від інтенсивності руху транспорту:

“На перехрестях проспекту Соборного з вулицями Українська, Металургів та Гагаріна у пікові години під час дії віялових відключень світла працюють регулювальники” – розповіли у Патрульній поліції.

В той же час не в годину пік регулювальників поліція не виставляє. 


Чому почалися щоденні відключення світла

Дефіцит в енергосистемі Україні стався внаслідок ракетних ударів ворога по українським електростанціям. Зокрема ракетні атаки знищили Дніпровську ГЕС у Запоріжжі, а дрони-камікадзе атакували силові підстанції в Запорізькій області. Станом на червень 2024 року, прямі збитки “Енергоатома” через тимчасову окупацію Запорізької атомної електростанції перевищили 210 млрд грн.

“З 22 березня по 8 травня росіяни п’ять разів цілеспрямовано атакували всі великі теплові та гідроелектростанції. Через значні пошкодження вони не можуть виробляти стільки ж електроенергії, як до початку атак. Для подолання дефіциту в енергосистемі залучаються імпорт та аварійна допомога з країн Європи. Але через масштабність пошкоджень – цих заходів не вистачає для підтримки балансу в енергосистемі, особливо у години максимального споживання. Тому Диспетчерський центр «Укренерго» змушений застосовувати заходи обмеження споживання і для промислових, і для побутових споживачів”, – пояснили в “Укренерго”.

За словами голови правління НЕК «Укренерго» Володимира Кудрицького, потепління дещо знизило рівень споживання електроенергії в Україні. І це, ймовірно, дасть можливість не відключати споживачів упродовж ночі та вранці. Вимушені обмеження триватимуть ще упродовж місяців – і влітку, і восени та взимку.