Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Економіка » Ставки податків в Україні можуть зрости: що про це відомо

Ставки податків в Україні можуть зрости: що про це відомо

Ставки податків в Україні можуть зрости: що про це відомо

Гривні / Гривны

У фінансовому комітеті Верховної Ради найближчим часом очікують від Кабінету Міністрів України конкретні пропозиції щодо збільшення ставок деяких податків з метою збільшення доходів державного бюджету.

Про модливе кардинальне підвищення податків повідомив голова Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев під час зустрічі з журналістами в парламенті.

За словами Гетманцева, на сьогоднішній день існують значні проблеми з фінансуванням військових витрат, що оцінюються у сотнях мільярдів гривень, і ці кошти не можна забезпечити лише за допомогою точкових заходів чи детінізації. Він зауважив, що хоча ресурси від детінізації вже використовуються, це дозволило перевиконати планові показники бюджету, але цього недостатньо для задоволення потреб оборони.

“Бюджет наразі не відповідає потребам, особливо в області оборони. Тому ми очікуємо, що Кабінет Міністрів надішле пропозиції, які дозволять нам забезпечити необхідні видатки на оборону. Я не можу передбачити, які саме ставки податків пропонуватиме уряд, але в умовах серйозної фінансової напруги очікую, що вони будуть достатньо радикальними”, – підкреслив голова комітету.

Данило Гетманцев також наголосив на тому, що основні джерела доходів бюджету залишаються податок на доходи фізичних осіб 18%, військовий збір 1,5%, податок на додану вартість 20% та акцизи. Водночас, він висловив сумнів щодо можливості швидких змін у ставках податку на прибуток через складнощі його адміністрування, які утруднюють швидке надходження коштів до бюджету.


Нагадаємо, за прогнозами експертів, в Запоріжжі може подорожчати хліб. Це пов’язано з відключеннями електроенергії, дефіцитом сировини та браком кадрів для виготовлення продукції.