Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Економіка » У Запоріжжі може подорожчати хліб: що треба знати запоріжцям

У Запоріжжі може подорожчати хліб: що треба знати запоріжцям

У Запоріжжі може подорожчати хліб: що треба знати запоріжцям

Ілюстративне фото

У Запоріжжі може подорожчати хліб. Це пов’язано з відключеннями електроенергії, дефіцитом сировини та браком кадрів для виготовлення продукції.

Про це повідомили на порталі АгроПерспектива.

За даними Держстату, ціни на хліб пшеничний з борошна вищого ґатунку за результатами 1 кварталу 2024 року становлять 44,89 грн/кг, хліб пшеничний з борошна першого ґатунку  — 36,38 грн/кг, хліб житній, житньо-пшеничний — 37,54 грн/кг, батон — 23,28 грн/500 грам.

Серед основних причин подорожчання хліба учасники ринку виділяють наступні: ціни на зерно, вартість логістики, ціни на енергоносії. У собівартості виробництва хліба висока частка “енергетичної” складової, тому зі зростанням тарифів на електроенергію хліб дорожчає.

Ще одна проблема – дефіцит кадрів. Адже частина працівників пішла захищати батьківщину, а інша виїхала за кордон.

“Хліб буде дорожчати. Пекарі вельми обережно прогнозують зростання в межах 5–10%, однак відразу додають, що від форс-мажору не застрахований ніхто”, – йдеться в повідомлені.


Нагадаємо, що у Запоріжжі змінилися ціни. На ринку подешевшала сезонна ягода – полуниця. Придбати полуницю можна від 70 грн за кг. Проте її вартість може сягати і 140 грн за кг.

На початку травня у Запоріжжі стартував продаж полуниці. Здебільшого її привозили із західної частини України. Тодіціна полуниці стартувала від 160-170 грн за кг.

Як писав раніше Inform.zp.ua, тепла погода в Запоріжжі позитивно вплинула на рослини. Черешня та вишня вже закінчили цвітіння та почали формуватися плоди. Вслід за ними формування плодів триває й в абрикосу.