Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Суспільство » Їжа » Скільки коштує полуниця в Запоріжжі та звідки її привозять (ФОТО)

Скільки коштує полуниця в Запоріжжі та звідки її привозять (ФОТО)

Скільки коштує полуниця в Запоріжжі та звідки її привозять (ФОТО)

Ілюстративне фото

В Запоріжжі стартував продаж полуниці минулого тижня. Здебільшого її привозять із західної частини України.

Inform.zp.ua дізнавався, скільки коштують ягоди на ринках та в супермаркетах міста, та чи змінилися ціни у порівнянні з минулим роком. 

Як повідомляють продавці на ринку, ціна полуниці стартує від 160-170 грн за кг.

Фото: Inform.zp.ua

Порівнюючи з минулим роком, ціни на полуницю суттєво не змінились. 

У супермаркетах зазвичай ціни можуть бути трохи вищими порівняно з ринковими. Наразі полуниця є в “Сільпо” та “Новус”. В “АТБ” та “Варус” поки що поставок цих ягід не було. 

У супермаркеті “Сільпо” ціни на полуницю стартують з 100-130 грн за 250 г. 

Фото: Inform.zp.ua
Фото: Inform.zp.ua

В “Новусі” –  від 60 грн за 250 г, або від 199 грн за 1 кг.

Фото: Inform.zp.ua

Щодо черешні, її поки не продають ні на ринках, ні в супермаркетах Запоріжжя. Проте продавці повідомляють, що плануються поставки черешні також з теплиць Закарпаття. 

 Торік сезон черешні в Україні розпочався в перших числах червня. Тоді партії української черешні дрібної, ранніх сортів, продавались 50-70 гривень за кілограм. Імпортна черешня з Туреччини та Іспанії реалізовувалась у діапазоні 220-280 гривень.

Однак, як зазначає керівник проекту “АПК-Інформ: овочі та фрукти” Олександр Хорев, гуртових партій імпортної черешні наприкінці травня минулого року в Україні не було через стрімкий виїзд основних споживачів ягід – жінок та дітей. Також суттєвим фактором стали логістичні складнощі на кордоні з Україною, бо в той час на кордоні пріоритет надавався гуманітарній допомозі і озброєнню.

Як писав раніше Inform.zp.ua, тепла погода в Запоріжжі позитивно вплинула на рослини. Черешня та вишня вже закінчили цвітіння та почали формуватися плоди. Вслід за ними формування плодів триває й в абрикосу.

Авторка: Анжеліка Ванько