Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Суспільство » В небі над Запоріжжям з’явилася хмара у вигляді ядерного “гриба”: пояснення фахівців

В небі над Запоріжжям з’явилася хмара у вигляді ядерного “гриба”: пояснення фахівців

В небі над Запоріжжям з’явилася хмара у вигляді ядерного “гриба”: пояснення фахівців

Фото пресслужби Запорізького ЦГМ

Вчора, 17 червня, мешканці Запоріжжі спостерігали в небі купчасто-дощову хмару (Cumulonimbus incus) у формі ядерного “гриба”, або ж просто гриба.

Фахівці Запорізького обласного центру з гідрометеорології пояснили, що така форма хмари утворюється, коли у своєму розвитку хмара зустрічається на висоті з шаром більш теплого повітря (інверсією). Вертикальний розвиток хмари припиняється, а її вершина розтікається під цим шаром у вигляді ковадла. Саме тому хмара набуває форми, схожої на гриб.

Ці хмари можуть спричиняти метеорологічні явища, такі як грози, град та шквали в літній період.

Купчасто-дощові хмари — це різновид хмар вертикального розвитку. Їхні основи розташовуються на висоті 100—200 метрів і складаються з водяних крапель, а вершини сягають висоти 8—10 км, інколи навіть до 14 км, та складаються з льодяних кристалів.

Нагадаємо, у ніч на 1 травня в низці областей, зокрема Запорізькій, бачили яскравий спалах в небі. Деяким людям вдалося зафільмувати небесне явище, яке в мережі назвали метеоритом.

У науковців існує два припущення про небесне явище, яке бачили запоріжці нещодавно вночі. Але дослідники впевненні, що об’єкт був космічного походження.

За словами науковця, яскравий спалах в небі міг бути болідом. Тобто дуже яскравий метеорит. За іншою версією, це був шматок “космічного сміття”.