Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Суспільство » У Запоріжжі масово гине риба у водоймі

У Запоріжжі масово гине риба у водоймі

У Запоріжжі масово гине риба у водоймі

ДніпроГЕС
Фото: Inform.zp.ua

Природа Хортиці досі страждає через порушення гідрологічного режиму, яке виникло внаслідок підриву російськими військами Каховської ГЕС, що стався рік тому, 6 червня.

Про черговий випадок наслідків повідомили на сторінці Національного заповідника “Хортиця” у фейсбуці.

У залишковій водоймі, що утворилася внаслідок осушення Хортицької заплави після підриву Каховської ГЕС Державна екологічна інспекція Південного округу зафіксовала факт задухи риби – 57 щук та одного сома.

Провели дослідження показників середовища, вони відповідають небезпечним та підтверджують розвиток задухи у водоймі. А саме – розчинний кисень 2,8 при нормі вище 4, рН 10. Для риби не вистачає кисня у воді.

Також спеціалісти оглянули водойми на наявність живої риби та провели заходи з примусової аерації води. Аерація – це процес насичення киснем, під час якого через воду пропускання повітря.

Нагадаємо, що вночі 1 червня російські військові в черговий раз завдали удари по Дніпровській гідроелектростанції у Запоріжжі. Рух греблею перекрити. Після російських атак ДніпроГЕС в критичному стані.

У Запоріжжі затори на мостах через острів Хортиця. Це пов’язано з останнім ракетним обстрілом, після якого перекрили проїзд греблею ДніпроГЕС.

Російські окупаційні війська нанесли ракетний удар по Запоріжжю. Вони поцілили по одному із об’єктів енергетичної інфраструктури. Люди не постраждали.

Також пошкоджені понад 20 житлових будинків та закладів соціальної сфери.

У Запоріжжі тимчасово перекрили рух через Дніпровську ГЕС. Транспорт пускають в обʼїзд через Арковий міст та Нові мости. За декілька годин його хотіли відновити для легкового транспорту.

Під час російської ракетної атаки 1 червня постраждали енергооб’єкти в п’яти областях України, зокрема в Запорізькій. Наслідки удару росіян уточнюються.

 Авіаційні ракети Х-59 та Х-69 запускали з окупованої Запорізької області.

В ніч на 1 червня українські захисники знищили 10 БпЛА “Shahed-136/131”, 2 БпЛА розвідувального типу, 2 керовані авіаційні ракети Х-59/69 та 3 крилатих ракети Х-101/555.