Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Суспільство » У Запоріжжі ухвалили програму розвитку української мови

У Запоріжжі ухвалили програму розвитку української мови

У Запоріжжі ухвалили програму розвитку української мови

Ілюстративне фото

Програму всебічного розвитку і функціонування української мови в усіх сферах життєдіяльності міста на 2024-2030 роки затвердили депутати Запорізької міської ради.

Про це повідомляє Запорізька міська рада.

“Цьому рішенню передувала кількамісячна праця робочої групи з підготовки проєкту, яка врахувала досвід інших міст, пропозиції мовознавців і мешканців громади”, – йдеться у дописі.

Програма охоплює розвиток та функціонування української мови як державної у всіх сферах суспільного життя, співпрацю місцевих органів влади з інститутами громадянського суспільства, проведення інформаційно-просвітницьких кампаній, стимулювання вивчення української мови, історії та культури, створення україномовного інформаційного середовища, розширення використання української мови в комунальних закладах.

У Запоріжжі працюють над запровадженням програми розвитку української мови. Серед запропонованих ініціатив: безкоштовні мовні курси, перейменування вулиць, полиці з українськими книжками.

У Запоріжжі розпочали підготовку втілення Програми забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя Запоріжжя на 2024-2030 роки.

Раніше Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь повідомляв, що у Запоріжжі досі немає мовної програми.

Запоріжці створили петицію, яка пропонує затвердити на міському рівні цільову програму популярізації української мови.