Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Суспільство » ЖКГ » В Запоріжжі 31 травня не буде погодинних відключень світла

В Запоріжжі 31 травня не буде погодинних відключень світла

В Запоріжжі 31 травня не буде погодинних відключень світла

Ілюстративне фото

Завтра, 31 травня, в Україні не планують застосовувати погодинні відключення світла. Запоріжці завтра залишаться з електрикою, якщо ситуація в енергосистемі не зміниться.

Про це повідомляє НАЕК “Укренерго”.

Завтра, 31 травня, запорізькі споживачі уникнуть погодинних відключень світла. В Укренерго написали:

“Увага! 31 травня відключення не прогнозуються! При зміні ситуації в енергосистемі про застосування заходів обмеження споживання буде повідомлено додатково”.


Нагадаємо, що у Запоріжжі містянам від сьогодні, 30 травня, треба передати покази електролічильників. Передати покази за травень треба до 3 червня.

Тариф на електроенергію для побутових споживачів в Україні залишиться незмінним. – 2,64 грн за кіловат. Таке рішення про продовження пільгової ціни на електроенергію для населення ухвалив Уряд.

У Запоріжжі комунальні служби вже розпочали підготовку до нового опалювального сезону. В Хортицькому районі відбувається заміна трубопроводу.

Чому почалися відключення світла?

Дефіцит в енергосистемі Україні стався внаслідок ракетних ударів ворога по українським електростанціям.

“З 22 березня по 8 травня росіяни п’ять разів цілеспрямовано атакували всі великі теплові та гідроелектростанції. Через значні пошкодження вони не можуть виробляти стільки ж електроенергії, як до початку атак. Для подолання дефіциту в енергосистемі залучаються імпорт та аварійна допомога з країн Європи. Але через масштабність пошкоджень – цих заходів не вистачає для підтримки балансу в енергосистемі, особливо у години максимального споживання. Тому Диспетчерський центр «Укренерго» змушений застосовувати заходи обмеження споживання і для промислових, і для побутових споживачів”, – пояснили в “Укренерго”.

За словами голови правління НЕК «Укренерго» Володимира Кудрицького, потепління дещо знизило рівень споживання електроенергії в Україні. І це, ймовірно, дасть можливість не відключати споживачів упродовж ночі та вранці. Вимушені обмеження триватимуть ще упродовж місяців – і влітку, і восени та взимку.

Чому графіки публікують ввечері?

Графіки погодинних відключень «Запоріжжяобленерго» публікує зазвичай ввечері, коли “Укренерго” надасть інформацію про ліміти енергоспоживання по області на наступну добу.

“Поки цієї інформації немає – відсутнє й розуміння, наскільки треба скоротити споживання електроенергії, скільки споживачів мають бути залучені до цього процесу і т. ін. Щойно отримуємо обмеження – а це відбувається ввечері, – ми формуємо графіки та публікуємо їх. В середньому, інтервал між отриманням лімітів та оприлюдненням графіків становить до 30 хвилин”, – пояснили в обленерго.

Графік на тиждень наперед неможливо створити через нестабільну ситуацію в енергосистемі.