Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Суспільство » Коли Резерв+ матиме силу військового квитка у запоріжців

Коли Резерв+ матиме силу військового квитка у запоріжців

Коли Резерв+ матиме силу військового квитка у запоріжців

Резерв+. Ілюстративне фото

Відтепер інформація із застосунку “Резерв+” буде вважатися юридичним документом з такою ж силою, як і паперовий військовий квиток або приписне свідоцтво.

Про це повідомили у Міністерстві оборони України.

Протягом найближчих тижнів, із впровадженням QR-коду, інформація стане важливим військовим документом. Завдяки цьому коду вона матиме таку саму юридичну силу, як і військовий квиток або приписне свідоцтво.

Наразі додаток “Резерв+” дозволяє змінювати лише контактні дані. Незалежно від очікувань користувачів, не всі персональні відомості можна змінювати згідно з законом, що набрав чинності 18 травня.

Міноборони ставить перед собою завдання розробити мобільний додаток, що буде виступати як електронний кабінет військовозобов’язаного. Після оновлення інформації, військовозобов’язані можуть ознайомитися з даними про себе в реєстрі “Оберіг”. Наразі ця інформація набула інформативного характеру.

У застосунку “Резерв+” оновили свої дані понад 14 тисяч військовозобов’язаних українців, які проживають за кордоном у 124 країнах. Серед країн, які лідирують у оновленні даних – Польща, Німеччина, Канада, Чехія, США, Велика Британія, Іспанія, Литва, Нідерланди та Словаччина.

На сьогодні прикордонники не розглядають мобільний застосунок “Резерв+” під час перетину кордону, оскільки він використовується громадянами лише для оновлення своїх даних. Прикордонники перевіряють лише паперовий військовий квиток з відповідними відмітками.

Уже незабаром в застосунку “Резерв+” зʼявиться електронний військовий квиток. Його можна буде показувати правоохоронцям за вимогою.

Нагадаємо, нещодавно в Україні запрацював мобільний застосунок «Резерв+», де військовозобов’язані можуть оновити свої дані. Що треба знати запоріжцям?

Скоро застосунок «Резерв+» буде доступний за кордоном.

Раніше Міністерство оборони України представило мобільний застосунок «Резерв+», через який військовозобов’язані можуть оновити облікові дані – номер телефону, адресу проживання та адресу електронної пошти. Застосунок доступний для завантаження на смартфонах через App Store та Google Play Market з 18 травня – у день набуття чинності нових норм закону про мобілізацію.

В Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан, що введені через повномасштабне вторгнення РФ. Призову підлягають військовозобов’язані чоловіки від 18 до 60 років, які отримують повістки.

Раніше ми писали, що на заході Запорізької області тривали позиційні бої, але ніяких змін на лінії фронту в цьому районі не відбулося. Російські війська проводили наступальні операції.

Що відбувається на Запорізькому фронті:

Впродовж доби окупанти 342 рази вдарили по Запорізькій області. Під ворожим вогнем перебували 7 населених пунктів.

За два роки Росія пошкодила понад 11 тисяч цивільних будинків на підконтрольній території Запорізької області. До кінця року у Запоріжжі відбудують 12 будинків.

Міністерство оборони РФ повідомило про взяття під контроль населеного пункту Роботине Запорізької області, а також сіл Глибоке та Лук’янці у Харківській області. Українські військові відповіли.

У ніч на 14 травня російські війська атакували Україну безпілотниками типу Shahed та балістичною ракетою “Іскандер-М”. Сили протиповітряної оборони збили усі 18 запущених “Шахедів”, у тому числі – у Запорізькій області.