Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Новини » Що робити запоріжцям, якщо Резерв+ показує розшук: коментар Міноборони

Що робити запоріжцям, якщо Резерв+ показує розшук: коментар Міноборони

Що робити запоріжцям, якщо Резерв+ показує розшук: коментар Міноборони

Резерв+. Ілюстративне фото

Під час оновлення даних через застосунок Резерв+ у запоріжців може помилково з’явитися статус “у розшуку”. Така позначка означає, що ТЦК не оновив дані військовозобов’язаного.

Про це розповіла заступниця міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Чорногоренко в етері телемарафону.

Якщо у військовозобов’язаного після оновлення даних в застосунку Резерв+ з’являється статус “у розшуку”, то цю помилку можна оскаржити в технічній підтримці додатку. Після цього дані будуть виправлені. Також зберігається можливість оскарження цього статусу офлайн в ТЦК та СП.

Також за словами Катерини Чорногоренко, військовим не потрібно оновлювати свої дані.

“Якщо ви все ж завантажили застосунок і побачили статус “в розшуку”, це означає, що ТЦК не встиг оцифрувати ваші дані. Ви або ж найближчі члени родини можуть звернутися до територіального центру і надати необхідні документи – паспорт, податковий номер, військовий квиток та довідку про зачислення на військову службу”, – каже заступниця міністра про помилкові дані у військових.

Як для військовозобов’язаних, так і для військових пані Катерина пояснює, що помилки в застосунку – це людський фактор. Через неправильне перенесення даних з паперів у реєстр.

За даними Міноборони за 3 дні в застосунку Резерв+ свої дані оновили 700 000 українців.


Раніше Inform.zp.ua писав, що станом на 20 травня 115 військовозобов’язаних запоріжців оновили дані для реєстру. Це можна зробити в ЦНАП, ТЦК або у застосунку Резерв+.

Як працює новий застосунок Резерв+

Резерв+ надає можливість оперативного оновлення даних та доступу до інформації у реєстрі Оберіг. Після оновлення даних у застосунку ви зможете побачити інформацію про себе з реєстру Оберіг.

Застосунок буде доступний для скачування завтра, 18 травня, в App Store та Google Play. Також у Резерв+ з’явиться з 18 червня QR-код, відсканувавши який відповідні представники зможуть отримати інформацію про ваш статус як військовозобовʼязаного, призовника або резервіста.

Після набуття чинності закону про мобілізацію 18 травня всі чоловіки віком від 18 до 60 років мають оновити свої дані у ТЦК, ЦНАПі або електронному кабінеті. Ті ж чоловіки, які раніше були визнані обмежено придатними, обов’язково мають з’явитися до ТЦК і повторно пройти медичну комісію.

Як повідомлялося раніше, законопроєкт передбачає, що чоловіки віком від 18 до 60 років, які раніше пройшли ВЛК і отримали статус “обмежено придатний”, тепер мають повторно пройти ВЛК. У документі йдеться про те, що для цього таким особам відводиться до 9 місяців.

18 травня цього року почав діяти новий закон про мобілізацію. Частина ухвалених змін стосується безпосередньо медичної системи.

Хто має право на відстрочку:

  • люди з інвалідністю або ті, хто, згідно з висновком ВЛК, є непридатним за станом здоров’я;
  • ті, хто доглядають за хворими членами своєї родини, якщо немає інших родичів або ж за батьками чоловіка чи дружини, якщо вони самі не можуть здійснювати про себе подбати;
  • ті, хто має чоловіка чи дружину з І, ІІ чи ІІІ групою інвалідності за умови, якщо вона набута внаслідок певних захворювань;
  • студенти, які здобувають рівень освіти, що є вищим за попередній.