Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Суспільство » ЖКГ » У Запоріжжі 21 травня деякі черги уникнуть відключень світла: що відомо

У Запоріжжі 21 травня деякі черги уникнуть відключень світла: що відомо

У Запоріжжі 21 травня деякі черги уникнуть відключень світла: що відомо

Отключение электроэнергии

Сьогодні, 21 травня, в Запоріжжі з 11:00 до 18:00 не буде погодинних відключень світла. Проте після 18-ї години будуть обмеження для шостої черги.

Про це повідомляє ПАТ “Запоріжжяобленерго”.

Напередодні стало відомо, що сьогодні в Запоріжжі введуть погодинні відключення світла для четвертої, п’ятої та шостої черги. Проте згодом в Запоріжжяобленерго повідомили, що з 11:00 до 18:00 обмежень енергопостачання не буде.

Погодинні відключення світла 21 травня в Запоріжжі
Фото: Запоріжжяобленерго

Після 18-ї години відключення світла будуть застосовувати згідно попередніх графіків. Тобто адреси шостої черги будуть без електрики приблизно до 20:00.

При цьому Запоріжжяобленерго зазначає, що четверта та п’ята черга будуть у графіках відключень наступного разу, якщо будуть застосовувати погодинні обмеження.

“Ще раз просимо всіх запоріжців та мешканців області споживати електроенергію ощадливо та відповідально. Це дозволить зменшити частоту та тривалість відключень”, – йдеться в повідомлені.


Раніше Inform.zp.ua писав, що у Запорізькій області 20 травня з 18:00 до 24:00 для населення та промислових споживачів будуть діяти графіки погодинних відключень. Їх можуть застосовувати у разі перевищення лімітів споживання.

16 травня в Запоріжжі застосували погодинні відключення світла для першої, другої та третьої черги. Проте наразі немає точної інформації, коли застосують обмеження для четвертої, п’ятої та шостої черги.

Чому почалися відключення світла?

Дефіцит в енергосистемі Україні стався внаслідок ракетних ударів ворога по українським електростанціям.

“З 22 березня по 8 травня росіяни п’ять разів цілеспрямовано атакували всі великі теплові та гідроелектростанції. Через значні пошкодження вони не можуть виробляти стільки ж електроенергії, як до початку атак. Для подолання дефіциту в енергосистемі залучаються імпорт та аварійна допомога з країн Європи. Але через масштабність пошкоджень – цих заходів не вистачає для підтримки балансу в енергосистемі, особливо у години максимального споживання. Тому Диспетчерський центр “Укренерго” змушений застосовувати заходи обмеження споживання і для промислових, і для побутових споживачів”, – пояснили в “Укренерго”.

За словами голови правління НЕК “Укренерго” Володимира Кудрицького, потепління дещо знизило рівень споживання електроенергії в Україні. І це, ймовірно, дасть можливість не відключати споживачів упродовж ночі та вранці. Вимушені обмеження триватимуть ще упродовж місяців – і влітку, і восени та взимку.