Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Суспільство » Почати рік у серпні та вчитися у суботу: МОН видало рекомендації для запоріжців

Почати рік у серпні та вчитися у суботу: МОН видало рекомендації для запоріжців

Почати рік у серпні та вчитися у суботу: МОН видало рекомендації для запоріжців

Ілюстративне фото

У Міністерстві освіти та науки розробили рекомендації щодо нового навчального року для університетів та профтехів. Навчальний рік може розпочатися раніше – у серпні.

Зокрема, МОН рекомендує розпочати навчання для частини студентів вишів у першій половині серпня 2024-го. А також – вчитися у суботу у теплі місяці року.

Рекомендації розробили через важку ситуацію в енергосистемі.

“Стабілізаційні знеструмлення застосовують по всій країні. Тож уже зараз готуємося до навчального року 2024/2025. Завдання – створити гнучкий графік освітнього процесу, який буде адаптовано до економного використання енергоресурсів”, – зазначив міністр освіти та науки Оксен Лісовий.

Для вищих навчальних закладів рекомендують розпочати навчальний рік для 2-5 курсів у першій половині серпня 2024-го. Старт навчання для першокурсників лишається без змін.

Профтехи, якщо це можливо, мають почати навчання я для 2 та 3 курсів раніше 1 вересня 2024 року.

У МОН радять університетам та профтехам використовувати суботні дні як робочі в теплі місяці року.

У холодну пору року – з листопада по березень – університетам пропонують проводити сесії, практичну підготовку, виконання курсових і кваліфікаційних робіт. Також можна проводити навчання дистанційно або – подовжити студентам канікули.

Якщо ж не встигатимуть викласти програму, то навчальний рік можна подовжити до кінця липня 2025 року, крім випускних курсів.

Очне та змішане навчання проводити з урахуванням місткості укриттів.

У тилових регіонах – проводити навчання переважно в очному форматі.

У прифронтових областях, де існує ризик артилерійських обстрілів, РСЗВ, бомбових (КАБи) та ракетних атак (С-300), проводити навчання одразу в укриттях.

Профтехи також мають зважати на безпекову ситуацію, у разі потреби – можуть організовувати навчання позмінно.

Якщо неможливо організувати виробничу практику для студентів профтехів, то варто використовувати навчальні майстерні, лабораторії закладів, або – дистанційно.

У МОН зазначили, що незабаром оновлять рекомендації й для шкіл щодо навчального року.

Нагадаємо, у Запоріжжі до 1 вересня можуть з’явитися підземні школи. Головне завдання на новий навчальний рік – вивести запорізьких школярів на змішану форму навчання.

Пізніше стало відомо, що будівництво підземних шкіл розпочнеться у травні 2024 року. Вони будуть розташовані у різних районах Запоріжжя. 

Після цього з’явилася інформація, що дизайн для підземних шкіл буде розробляти американська архітектурна компанія Gensler. Ця ж компанія брала участь в будівництві Shanghai Tower. Та в багатьох інших масштабних проєктах забудови по всьому світу.

У травні Іван Федоров розповів, що в Запоріжжі та передмісті буде збудовано 5 підземних шкіл, проєкти яких вже погоджено Міністерством освіти і науки України. Три школи будуть в обласному центрі, ще дві в Запорізькому районі.