Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Суспільство » Здоров'я » У Запоріжжі знайшли відхилення від норми в питній воді

У Запоріжжі знайшли відхилення від норми в питній воді

У Запоріжжі знайшли відхилення від норми в питній воді

Ілюстративне фото

За минулу добу в Запоріжжі відібрали 20 проб води, в 5 з яких знайшли відхилення норми. Забруднення виявили в комунальних установах, лікарнях та Водоканалі.

Про це повідомляють в Запорізькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Вчора, 15 травня, у Запоріжжі інспектори взяли на аналіз 20 проб питної води. Так в 5 пробах виявили відхилення від норми:

  • Дніпровський р-н, с. Великий Луг, вул. Набережна, 39, ДВС-2 КП “Водоканал” – перевищення тригалогенметанів;
  • Хортицький р-н, вул. Козака Бабури, 11-б, насосна станція III підйому “Хортицька” КП “Водоканал” – перевищення тригалогенметанів;
  • Дніпровський р-н, КНП “Міська лікарня № 3”, пр. Металургів, буд. 9 – забарвлена вода;
  • Хортицький район, КНП “Міська дитяча лікарня № 5”, вул. Сорочинська, буд. 28-а – забарвлена вода;
  • Хортицький р-н, вул. Козака Бабури, 11-б, насосна станція III підйому “Хортицька” КП “Водоканал”, резервуар чистої води – забарвлена водаю.

Як вливають тригалогенметани на організм людини?

Тригалогенметани – це речовини, які утворюються в питній воді під час хлорування. До них входять: хлороформ, бромоформ, дибромхлорметан, бромдихлорметан.

Накопичення цих речовин у великих дозах викликають рак шлунку, прямої кишки, печінки і сечового міхура, а також провокують проблеми з системою травлення.

Якщо якість води викликає сумніви, то в МОЗ радять прокип’ятити воду. Чим довше ви кип’ятите воду, тим більше забруднень буде знищено. Псля кип’ятіння воду потрібно відстояти. Також можна використовувати побутові фільтри для очищення питної води.


Нагадаємо, що в повітрі Запоріжжі виявили перевищення сірководню майже в два рази. Забруднення йдуть від викидів по вул. Перемоги, 15.

У Запоріжжі виявили забруднення повітря. Дослідження проводились з 25 по 30 березня цього року.

За результатами досліджень, середньодобові концентрації забруднювальних речовин в атмосферному повітрі Запоріжжя були перевищені за наступними домішками: діоксид азоту – 1,1-2,2 ГДК с.д.; фенол – 1,4-2,5 ГДК с.д.; формальдегід – 1,2-3,2 ГДК с.д.

Від початку повномасштабного вторгнення збитки від забруднення атмосферного повітря склали понад 125 мільйонів 535 тисяч гривень. Інспектори зафіксували 145 фактів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря внаслідок обстрілів та пожеж, пов’язаних з воєнним станом.