Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Новини » В Запоріжжі виявили забруднення повітря: чим небезпечно

В Запоріжжі виявили забруднення повітря: чим небезпечно

В Запоріжжі виявили забруднення повітря: чим небезпечно

Ілюстративне фото

В повітрі Запоріжжі виявили перевищення сірководню майже в два рази. Забруднення йдуть від викидів по вул. Перемоги, 15.

Про це повідомляють в Запорізькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

В Запоріжжі виявили забруднення повітря. В атмосфері виявили перевищення сірководню майже в два рази. Встановлено, що забруднення йдуть від викидів по вул. Перемоги, 15.

  • сірководень – 0,0093 мг/м3, в 1,16 рази вище ГДК.

Чим небезпечні викиди сірководню для організму людини?

Сірководень – дуже токсичний газ, що діє безпосередньо на нервову систему. За шкалою небезпеки він віднесений до 3 класу. Але що особливо небезпечно-так це властивість сірководню паралізувати нюховий нерв, в результаті чого людина перестає відчувати запах цього газу.

Вдихання повітря з невеликим вмістом сірководню викликає запаморочення, головний біль, нудоту, а в значних концентраціях речовина призводить до коми, судом, набряку легенів і смерті. Запах сірководню асоціюється з запахом тухлих яєць, при цьому в роті виникає солодкуватий металевий присмак.

Як відстежувати викиди в повітрі Запоріжжя?

Підпишіться на чат-бот Radiation and Smog Alarm від EcoCity в телеграмі, щоб отримувати сповіщення в разі небезпечного забруднення навколишнього середовища. Або моніторьте карту EcoCity в разі підозрілих загрозі викидів або їх прямих ознак.


Нагадаємо, що у Запоріжжі виявили забруднення повітря. Дослідження проводились з 25 по 30 березня цього року.

За результатами досліджень, середньодобові концентрації забруднювальних речовин в атмосферному повітрі Запоріжжя були перевищені за наступними домішками: діоксид азоту – 1,1-2,2 ГДК с.д.; фенол – 1,4-2,5 ГДК с.д.; формальдегід – 1,2-3,2 ГДК с.д.

Від початку повномасштабного вторгнення збитки від забруднення атмосферного повітря склали понад 125 мільйонів 535 тисяч гривень. Інспектори зафіксували 145 фактів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря внаслідок обстрілів та пожеж, пов’язаних з воєнним станом.